پیشنهاد بازرسی کشتی‌های عازم عربستان

۳۱ فروردین ۱۳۹۰ | ۲۰:۵۳ کد : ۱۲۰۷۳ سرخط اخبار
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه می توان وزارت اطلاعات در کشور را تبدیل به سازمان اطلاعاتی کرد، گفت: اطلاعات کشور باید زیر نظر حاکمیت بوجود بیاید.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع کارشناسان و نخبگان موسسه اندیشه ولایت با اشاره به موضوع "اطلاعات" گفت : در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا "اطلاعات" یک مساله حاکمیتی و فراتر از امور اجرایی است ، لذا در کشور ما نیز در شرایط مناسبی، می توان وزارت اطلاعات را تبدیل به سازمان اطلاعاتی کرد.

وی ادامه داد: چند سال پیش که این موضوع را طرح کردم ، عده ای از اصلاح طلبان با این موضوع مخالفت کردند ولی من همچنان اعتقاد دارم که اطلاعات کشور باید زیر نظر حاکمیت بوجود بیاید.
 
رضایی با بیان اینکه اطلاعات کشور می تواند به طور مثال مشابه صدا و سیما اداره شود، افزود : هر سه قوه کشور به اطلاعات نیازمند هستد و نظام هم نمی تواند بی ارتباط با اطلاعات باشد.
 
وی افزود: معتقدم سازمان اطلاعاتی موفق تر از وزارت اطلاعات خواهد بود.
 
دکتر رضایی در بخش دیگری از سخنان خود به ابعاد مسائل سیاسی در سال جاری پرداخت و اظهار داشت: انسجام و وحدت ملی در سال جاری بسیار مهم است چون ما از یک طرف با شعار جهاد اقتصادی که رهبر انقلاب برای امسال نامگذاری کردند روبرو هستیم و از طرف دیگر در منطقه قیام های بزرگ مردمی اتفاق افتاده است لذا مسئولان در وهله اول باید انسجام و وحدت را حفظ کنند .
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه کشور بیش از گذشته به وحدت بین مسئولان نیازمند است ، افزود : از آقای احمدی نژاد و آقای هاشمی انتظار این است که امسال بیش از سال گذشته در تقویت انسجام ملی و پیشرفت کشور و کمک به رهبری پیشقدم شوند.
 
وی ادامه داد: اقدامات و اظهار نظرهای تند به مصلحت کشور نیست.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه اظهار داشت: اختلاف نظر در کشور یک امر بدیهی است اما آنچه که مورد قبول نیست اصرار و پافشاری روی نظرات شخصی و خارج از اصول انقلاب و قانون است.
 
رضایی با تاکید بر اینکه در ایران به دلیل وجود ولایت فقیه ، بیش از هر کشور دیگری امکان انسجام و وحدت وجود دارد اظهار داشت: با وجود این اصل، امکان پیشرفت را بیش از هر کشور دیگری می تواند فراهم سازد .
 
وی به اتفاقات اخیر بحرین اشاره کرد و گفت: ایران و عراق باید با عربستان اتمام حجت کنند که نیروهای خود را از بحرین خارج کند در غیر این صورت هر دو کشور می توانند کشتی های عازم عربستان را در تنگه هرمز بازرسی کنند و از ارسال تجهیزات برای سرکوب مردم بحرین به مقصد آن کشور جلوگیری کنند.


نظر شما :