اخبار

موج سواری برخی جریان های سیاسی در اتهام زنی به تهران
اعتراضات مردمی عراق حتی با حل مساله قطع برق ادامه می یابد

موج سواری برخی جریان های سیاسی در اتهام زنی به تهران جدید

محمد صالح صدقیان در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی معتقد است که عدم اطلاع رسانی دقیق دولت عراق به مردم و افکار عمومی سبب شد تا هم زمانی قطع برق با چانه زنی سیاسی برای تشکیل دولت این شائبه را به وجود اورد که تهران با این اقدام در صدد فشار بر جریان های سیاسی عراق به منظور تشکیل دولت مورد نظرش است.

ادامه مطلب
ورزشکارانی که مورد تعرض جنسی قرار گرفته اند
کره شمالی در راس برده داری مدرن

ورزشکارانی که مورد تعرض جنسی قرار گرفته اند جدید

یک نفر از شهروندان کره شمالی که در مسابقات موسیقی نظامی این کشور مشارکت داشته و در سال ۲۰۰۸ به کره جنوبی فرار کرده است در این باره می گوید، دخترانی که در بازی های المپیک زمستانی شرکت کردند و نمایش های خوبی اجرا کردند از سوی مقامات عالی رتبه مورد تعرض جنسی قرار گرفتند.

ادامه مطلب
دیپلماسی اردوغان متحول نمی شود
تغییر سیستم جدید و تاثیر آن بر سیاست خارجی ترکیه

دیپلماسی اردوغان متحول نمی شود جدید

چالش های سیاست خارجی و امنیتی که ترکیه با آن ها روبرو است، همان چنان به وقت خود باقی هستند. در نتیجه، دولت جدید از همان سیاست های قبلی اش برای مقابله با این چالش ها استفاده خواهد کرد.

ادامه مطلب
امریکایی ها به فکر ایجاد پروپاگاندای رسانه ای علیه روس ها
دوازدهمین بخش از سلسله یادداشت‌های جدید سرکیس نعوم

امریکایی ها به فکر ایجاد پروپاگاندای رسانه ای علیه روس ها جدید

باید یک حمله رسانه ای مستند در تمامی تلویزیون های جهانی و رسانه های دیگر انجام دهیم تا به خصوص وحشی گری روس ها در سوریه نشان داده شود. آن موقع بعد از شش ماه خواهیم دید که پوتین در برابر نفرین دنیا به خصوص اروپایی ها که دوستش ندارند، چه خواهد کرد.

ادامه مطلب
ایران در زمره مختل کنندگان بالقوه بازار نفت
چشم انداز افزایش قیمت نفت موقتی است

ایران در زمره مختل کنندگان بالقوه بازار نفت جدید

تا چند هفته پیش، آشفتگی در ونزوئلا که با کاهش روز افزون تولیدات نفت خام همراه است و موفقیت صنعت نفت شیل آمریکا در ایالت های تگزاس و داکوتای شمالی که تولیدات در آنها به سرعت افزایش می یابد، دو اتفاق واگرا و در عین حال موثر در بازار نفت در چند سال آینده محسوب می شدند. اما یک عامل مختل کننده بالقوه دیگر نیز توجه ها را به خود جلب کرده و آن ایران و ناآرامی های کنونی در آن است.

ادامه مطلب