آرشیو اخبار

واهمه پوتین از انتخابات و تغییر ریل سیاست خارجی ایران
بررسی دلایل توقف توافق‌نامه جامع همکاری میان روسیه-ایران

واهمه پوتین از انتخابات و تغییر ریل سیاست خارجی ایران جدید

خبرگزاری دولتی ریانووستی روسیه به نقل از یک مقام وزارت خارجه روسیه اعلام کرد روند کار روی توافق‌نامه همکاری جامع میان ایران و روسیه به صورت موقت،‌ متوقف شده است. این خبرگزاری روسی به نقل از یک مقام مسئول در وزارت خارجه روسیه دلیل این اتفاق را «بروز برخی مشکلات در شرکای ایرانی» اعلام کرد.

ادامه مطلب
اعتراف اسرائیل به شکست در ردگیری حمله مقاومت عراق
جزئیات جدید در مورد حمله پهپادهای عراقی به پایگاه دریایی ایلات

اعتراف اسرائیل به شکست در ردگیری حمله مقاومت عراق جدید

به گفته منابع آگاه در ارتش برای رهگیری دو راهکار وجود داشت. اول، سیستم رهگیری خودکار باراک ۱ که با موفقیت صد در صدی همیشه همراه است و دوم، استفاده از جنگنده برای رهگیری که حدود ده ثانیه زمان خواهد برد. به گفته همین منابع، یگان پدافند نیروی هوایی به دلیل نامعلومی علی رغم آمادگی یگان پدافندی باراک، تصمیم به رهگیری توسط یک جت جنگنده گرفتند که متاسفانه موفق‌آمیز نبود.

ادامه مطلب
شب صدرالدین عینی
با حضور پژوهشگرانی از ایران و تاجیسکنان برگزار می شود

شب صدرالدین عینی جدید

این مراسم که سه‌شنبه ۲۹ خرداد ساعت ۱۷ با حضور و سخنرانی نظام‌الدین زاهدی، سفیر تاجیکستان در تهران و شخصیت‌های فرهنگی از جمله علی‌اشرف مجتهدشبستری، علی دهباشی، مدیر مسئول مجله بخارا، آرش ایران‌پور، مسعود عرفانیان و محسن فرح‌بر در تالار استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
طرحی برای آتش‌بس غزه یا انتخابات امریکا؟!
بایدن به فکر فلسطین نیست

طرحی برای آتش‌بس غزه یا انتخابات امریکا؟! جدید

جمیله کدیور در یادداشتی می نویسد: به طور خلاصه باید گفت که طرح و قطعنامه پیشنهادی برای تامین امنیت اسرائیل و خرید آبرو برای بایدن و موفقیت او در انتخابات آینده طراحی شده است نه حل مساله فلسطین.

ادامه مطلب
غرب فقط ۱۵ ماه برای توافق با تهران وقت دارد
ایران در آستانه ژاپن یا کره شمالی شدن در برنامه هسته‌ای

غرب فقط ۱۵ ماه برای توافق با تهران وقت دارد جدید

سید حسین موسویان در یادداشتی می نویسد: ایالات متحده و اتحادیه اروپا یک پنجره ۱۵ ماهه برای انتخاب بین دو گزینه دارند:  الف) ایران به یک کشور دارای سلاح هسته‌ای مانند کره شمالی تبدیل شود، یا ب) ایران به عنوان یک کشور در آستانه هسته‌ای مانند ژاپن باقی بماند.

ادامه مطلب