وقتی داووداوغلو حلب را با حلبچه مقایسه می کند

۱۱ مرداد ۱۳۹۱ | ۰۲:۰۲ کد : ۱۹۰۴۹۴۵ سرخط اخبار

در حالی که عملیات ارتش سوریه در حلب برای سرکوب هزاران تروریست ها همچنان ادامه دارد و امید تروریست ها به موفقیت در این شهر نیز کمرنگ شده، حامیان این گروه ها لفاظی های خود علیه سوریه را افزایش داده اند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "حریت" ترکیه، "احمد داوو داغلو" وزیر خارجه ترکیه شب گذشته در ادامه مواضع تحریک آمیز و خصمانه علیه سوریه عنوان کرد که نیروهای کشورش ممکن است در مرزهای سوریه با نیروهای سوری درگیر شوند. وی همچنین خواستار مسئولیت پذیری سازمان ملل و جامعه جهانی در قبال این موضوع شد.

داووداغلو در اظهارات ضدسوری خود که در یک ضیافت شام بیان شد، وضعیت شهر حلب را به وضعیت حلبچه در عراق مقایسه کرده و عنوان کرد که ترکیه اجازه تکرار کشتار حلبچه را نخواهد داد.

پیش از این وزارت خارجه سوریه اعلام کرده بود که تروریست های سوریه به سلاح هایی که دارای موارد شیمیایی است مجهز شده اند و قرار است از آن استفاده سپس دولت و ارتش سوریه متهم شود.

وزیر خارجه ترکیه همچنین از برهم خوردن نظم عمومی در حلب ابراز نگرانی کرده و مدعی شد که ناآرامی در این شهر که مهترین شهر منطقه به شمار می رود، می تواند منجر به ضربه به ثبات و نظم ترکیه داخل ترکیه شود.

با ادامه عملیات پاکسازی تروریست ها در شهر حلب، و کم شدن امید تروریست ها و حامیان آن ها به دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده، آمریکا، کشورهای غربی و دیگر کشورهای حامی گروهک های تروریستی سوری لفاظی های خود علیه دولت سوریه را افزایش داده اند و تلاش می کنند طوری القا کنند که ارتش سوریه در حال جنگ با مردم است.


نظر شما :