سفر مالکی به تهران برای دیدار با روحانی

۰۲ تیر ۱۳۹۲ | ۲۳:۱۳ کد : ۱۹۱۷۷۵۱ سرخط اخبار

پایگاه اطلع رسانی مجلس اعلا نوشت:

روزنامه المستقبل به نقل از منابع آگاه سیاسی نوشت که نوری مالکی نخست وزیر عراق به زودی با سفر به تهران در راس هیات بلندپایه ای قصد دارد با حسن روحانی رئیس جمهور منتخب گفتگو کند

هدف از این ملاقات، کسب اطلاع از نظرات وی درباره عراق و تحولات در سوریه اعلام شده است.

به نوشته روزنامه المستقبل، با انتخاب روحانی در داخل و خارج ایران آرامش حکم فرما شده است گرچه افراد تندروها در ایران از انتخاب روحانی و تحول در سیاست منطقه ای او نگرانی دارند.

مقامات ارشد عراقی اما معتقدند موضع کنونی ایران در برابر عراق، متوقف نخواهد شد و دولت تهران همچنان به حمایت های خود از بغداد و نخست وزیری نوری مالکی ادامه بدهد.

براساس این خبر روزنامه المستقبل، شماری از احزاب شیعه حاکم در عراق در روزهای اخیر نشست هایی را برای گفتگو درباره مسئله پیروزی حسن روحانی و راهیابی او به کاخ ریاست جمهوری ایران برگزاری کرده اند.

پس از این نشست ها، تصمیم گرفته شد هیات عالی رتبه ای به ریاست نوری مالکی نخست وزیر عراق به تهران اعزام شود. همچنین همزمان هیاتی از افراد منتخب از احزاب شیعه حاکم درعراق نیز برای تبریک گویی به حسن روحانی به ایران سفر خواهد کرد تا ضمن دیدار با روحانی و تبریک ریاست جمهوری وی، با او درباره وضعیت عراق و سوریه تبادل نظر کند.

کلید واژه ها: روحانی عراق


نظر شما :