سعد الحریری خواستار مذاکره با حزب الله شد

۰۷ آذر ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۸ کد : ۱۹۴۱۳۵۸ سرخط اخبار

رئیس جریان المستقبل لبنان خواستار گفت وگوی بی قید و شرط با حزب الله شد.

 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از المنار، سعد الحریری رئیس جریان المستقبل لبنان در گفت وگوی تلویزیونی خواستار گفت وگوی بی قید و شرط با حزب الله شد و تاکید کرد که رئیس جمهور توافقی تنها راه حل است.

 

الحریری با بیان اینکه به دنبال گفت وگوی جدی با حزب الله است تصریح کرد که یکی از مهمترین نتایج گفت وگو با حزب الله کاهش اختلافات شیعه و سنی در لبنان است.

سعد الحریری در شرایطی این سخنان را مطرح می کند که با تشدید درگیری ها در شمال لبنان میان سلفی ها با ارتش این کشور و همچنین به گروگان گرفته شدن تعدادی از نیروهای لبنانی توسط سلفی ها جریان المستقبل هم در کنار حزب الله و دیگر گروه ها تحرکات سلفی ها در شمال لبنان به ویژه شهر طرابلس را محکومکردند.

این درحالی بود که خود المستقبل و دیگر گروه های لبنانی موسوم به 14 مارس با آغاز بحران سوریه تلاش کردند به نیروهای سلفی برای حضور در سوریه و جنگ با دولت دمشق و همچنین ایجاد پایگاه لجستیک برای شبه نظامیان مخالف دمشق در شمال لبنان کمک کنند اما پس از انکه این افراد شبه نظامی وارد درگیری با دولت بیروت شدند و امنیت را در شمال لبنان مختل کردند، 14 مارسی ها به صف مخالفان سلفی ها پیوسته اند.

کلید واژه ها: سلفی ها المستقبل


نظر شما :