فرمانده ایرانی را به اشتباه هدف قرار دادیم!

۳۰ دی ۱۳۹۳ | ۲۳:۲۴ کد : ۱۹۴۳۳۶۸ سرخط اخبار

در حالی که به اعتقاد بیشتر تحلیلگران، در پی حمله یکشنبه شب رژیم اسرائیل به سوریه ـ که سبب شهادت چند تن از نیروهای حزب الله و یک فرمانده ایرانی شد ـ نگرانی این رژیم از احتمال انتقام گیری ایران و حزب الله در حال افزایش است. یک مقام اسرائیلی در اظهاراتی مدعی شده، ارتش این رژیم قصد نداشته فرمانده ایرانی را هدف قرار دهد.

 
 
به گزارش «تابناک» به نقل از «رویترز»، یک مقام ارشد امنیتی رژیم اسرائیل ـ که نخواسته نامش فاش شود ـ مدعی شده، فرمانده ایرانی که هدف حمله نیروهای این رژیم قرار گرفته، در میان اهداف تعیین شده، نبوده و نیروهای اسرائیلی تصور می کرده اند چند نیروی رده پایین را هدف قرار داده اند. 
 
رویترز با اشاره به اینکه در حمله مذکور، سردار محمد الله دادی، از فرماندهان سپاه پاسداران ایران و همچنین جهاد عماد مغنیه، فرزند عماد مغنیه، فرمانده شهید حزب الله هدف قرار گرفتند، می نویسد، اظهارات این مقام اسرائیلی حکایت از تلاش این رژیم برای جلوگیری از انجام اقدامات انتقام جویانه از سوی ایران و حزب الله دارد. 
 
این مقام در پاسخ به سؤالی درباره احتمال انجام اقدام متقابل از سوی ایران و حزب الله گفته: «آن ها (ایران و حزب الله) کاملاً برای واکنش نشان دادن اطمینان دارند. ما این موضوع را پیش بینی می کنیم؛ اما من فکر می کنم این حدس درستی باشد که هیچ یک از طرفین مایل به اوج گیری درگیری ها نیست». 
 
وی افزود ه است: «ما از جنبه افرادی که کشته شدند، انتظار چنین نتیجه ای و قطعاً انتظار کشته شدن یک ژنرال ایرانی را نداشتیم. ما فکر می کردیم یک واحد میدانی دشمن را هدف قرار می دهیم که در راه رسیدن به خطوط مرزی برای انجام حمله علیه ما هستند... ما هشدار را دریافت و خودرو را ردگیری و آن را یک خودروی دشمن شناسایی کردیم و هدف قرار دادیم. ما این اقدام را یک عملیات تاکتیکی محدود در نظر گرفته بودیم». 
 
گفتنی است، در پی انجام این حمله و به دنبال تهدید مقامات حزب الله و همچنین تهدید ایران مبنی بر گشودن جبهه «جولان» علیه رژیم اسرائیل، این رژیم تمهیدات امنیتی را در مرز لبنان و همچنین در منطقه جولان به شکل کم سابقه ای افزایش داده و اقدام به استقرار سامانه ضد موشکی «گنبد آهنین» در مرز لبنان کرده است. اظهارات این مقام اسرائیلی، نمودی از شدت نگرانی مقامات اسرائیلی از واکنشی است که احتمال دارد علیه آن ها ترتیب داده شود.

نظر شما :