بحرین مخالفان جنگ علیه یمن را بازداشت کرد

۰۷ فروردین ۱۳۹۴ | ۲۱:۳۰ کد : ۱۹۴۵۷۴۲ سرخط اخبار

نیروهای امنیتی بحرین دبیرکل "تجمع ملی دمکراتیک وحدت بخش" را به دلیل اظهار مخالفت با جنگ علیه یمن بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری لؤلؤة گزارش داد که نیروهای امنیتی بحرین "فاضل عباس" دبیر کل "تجمع ملی دمکراتیک وحدت بخش" را به دستور دستگاه قضایی این کشور و به دلیل محکوم کردن حمله عربستان به یمن بازداشت کرده اند.

وزارت دادگستری بحرین در همین راستا اعلام کرده است که شکایتی را علیه "تجمع ملی دمکراتیک وحدت بخش" مطرح خواهد کرد و در آن خواستار انحلال این تشکل سیاسی به دلیل تخلف از قانون اساسی و اخلال در امنیت ملی خواهد شد.

لازم به ذکر است که وزارت کشور بحرین پس از آغاز عملیات نظامی عربستان علیه یمن و اعلام کشارکت منامه در آن، به کلیه شهروندان و تشکل های سیاسی این کشور نسبت به اتخاذ مواضع ضد جنگ و مخالف با سیاست های دولت بحرین به شدت هشدار داده و تهدید کرده بود که با متخلفان برخورد قانونی سختی خواهد شد.

جلال فیروز نماینده سابق جریان الوفاق در پارلمان بحرین در واکنش به تهدید وزارت کشور بحرین اعلام کرد که بیانیه وزارت کشور مغایرت آشکاری با قانون اساسی دارد و اغلب مردم بحرین مخالف اقدام رژیم آل خلیفه در ورود به جنگ علیه ملت یمن هستند.

پس از آغاز حمله هوایی جنگنده های سعودی به یمن، فرماندهی نیروی هوایی بحرین با صدور بیانیه ای اعلام کرد بنابر دستور پادشاه این کشور 12 جنگنده بحرینی در عملیات "طوفان اراده" مشارکت خواهند داشت.

کلید واژه ها: بحرین


نظر شما :