صالحی برای بازطراحی راکتور اراک عازم پکن شد

۰۴ شهریور ۱۳۹۴ | ۲۲:۳۹ کد : ۱۹۵۱۳۸۴ سرخط اخبار
رئیس سازمان انرژی اتمی علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان صبح امروز (چهارشنبه) برای مذاکره در مورد شروع بازطراحی راکتور تحقیقاتی اراک و ساخت چند راکتور جدید در ایران راهی پکن پایتخت چین شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان صبح امروز (چهارشنبه) برای مذاکره در مورد شروع بازطراحی راکتور تحقیقاتی اراک و ساخت چند راکتور جدید در ایران به چین سفر کرد.

در این سفر سه روزه که هدف آن توسعه، احیا و گسترش همکاری های هسته ای دو کشور ایران و چین عنوان شده، قرار است نماینده عالی انرژی اتمی کشورمان یک یادداشت تفاهم همکاری نیز با طرف چینی امضا کند.

بر اساس برنامه های اعلام شده، صالحی در این سفر علاوه بر دیدار با مقامات انرژی اتمی چین با «وانگ یی» وزیر امور خارجه این کشور نیز ملاقات خواهد کرد.

این ملاقات عصر پنجشنبه (فردا) صورت می گیرد.

رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان همچنین قرار است عصر امروز با «شو جادا» رییس سازمان انرژی اتمی چین در محل این سازمان دیدار و گفت وگو کند.

ملاقات با مسؤولان و مقامات شرکت ملی اتمی چین (CNNC) و (CIAE) و بازدید از مؤسسات و مراکز انرژی اتمی این کشور از جمله مرکز تحقیقات و طراحی اژدرهای زرد (فناوری جدید)، شرکت مهندسی قدرت هسته ای، مرکز راکتور تحقیقات آب سنگین و سازمان تحقیقات پیشرفته راکتور چین، از دیگر برنامه های سفر صالحی عنوان شده است.

روز گذشته بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس نیز گفته بود مذاکرات و گفت وگوهای ایران با چین در خصوص بازطراحی راکتور اراک و ساخت راکتورهای کوچک ACP100 انجام می شود.

صالحی در بدو ورود به فرودگاه پکن از سوی «علی اصغر خاجی» سفیر ایران در چین مورد استقبال قرار گرفت.
 

کلید واژه ها: صالحی


نظر شما :