آمانو با رضایت کامل تهران را ترک کرد

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۰۲:۴۹ کد : ۱۹۵۲۱۷۱ سرخط اخبار

رئیس سازمان انرژی اتمی دیدارش با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی را خوب برشمرد و با بیان اینکه آمانو با رضایت کامل تهران را ترک کرد، افزود: امیدواریم بحث فعالیت های گذشته و حال ایران تا ۱۵ دسامبر بسته شود.

به گزارش فارس، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی بعدازظهر امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم ختم برادر نوبخت سخنگوی دولت در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص اظهارات سخنگوی سازمان انرژی درباره نمونه برداری از سایت پارچین توسط متخصصان ایرانی و اظهارات آمانو درباره نظارت آژانس بر نمونه گیری عنوان کرد: ما و آژانس نقشه راهی تفاهم کرده و طبق آن عمل کرده ایم. به جزییات که وارد شویم در فرصت مناسب جزییات آن را ارائه خواهیم داد.

وی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس درباره سفر آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران با بیان اینکه دیدار و ملاقات بسیار خوبی با آمانو داشتیم، اظهار داشت: آقای آمانو با اعضای کمیسیون برجام ملاقات خوبی داشت و طرفین از این دیدار اظهار رضایت کردند که نتیجه آن نیز اعلام شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: آقای آمانو با رضایت کامل تهران را ترک کرد و امیدواریم بحث فعالیت های گذشته و حال ایران تا 15 دسامبر بسته شود.

صالحی در پاسخ به این پرسش که آیا کمیسیون برجام دارای رویکرد جناحی بوده؟ عنوان کرد: شهادت می دهم که این کمیسیون بدون سمت گیری کار را به جلو برده و حرفه ای عمل کرده است.

معاون رئیس جمهور درباره اینکه آیا به نیویورک سفر خواهید کرد؟ با بیان اینکه دوستان هستند، گفت: به اندازه کافی در اینجا کار دارم و به نیویورک نمی روم.

کلید واژه ها: آمانو


نظر شما :