حسینیان تهدید صالحی و ظریف را تائید کرد

۲۱ مهر ۱۳۹۴ | ۱۹:۰۷ کد : ۱۹۵۲۸۸۶ سرخط اخبار

روح الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد برخی اخبار و حواشی مطرح شده در خصوص تهدید علی اکبر صالحی و محمدجواد ظریف اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش تسنیم، روح الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه ای توضیحاتی در مورد نقل قول های منتشر شده از وی در خصوص تهدید علی اکبر صالحی صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است:

بسمه تعالی

بنده تصمیم نداشتم درباره آنچه که بین من و آقای ظریف و آقای دکتر صالحی گفت وگو شد، سخنی بگویم. چون به نظر می رسد رسانه های ضد انقلاب و طرفدار دولت به جای پرداخت به اصل نظریات موافقین و مخالفین در مجلس شورای اسلامی به دنبال حاشیه سازی هستند تا اصل منطق مخالفین برجام تحت الشعاع قرار گیرد. زیرا اگر رسانه ها منطق مخالفین این معاهده رقّت انگیز را نقل می کردند، منطق موافقین و طراحان تحمیل قرارداد به مجلس شورای اسلامی روشن می شد.

به این جهت برای روشن شدن موضوع برای دوستان تمام آنچه را که به آقای ظریف و آقای صالحی گفته ام به اطلاع مردم شریف متدیّن و حزب اللّهی می رسانم.

لازم به ذکر است که سخن من به تذکری برمی گردد که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به آقای ظریف دادم و عین صحبتم در کمیسیون ضبط شده و موجود است.

من در کمیسیون امنیت پس از بیانیه لوزان گفتم: آقای ظریف! شما با نابودکردن اورانیوم غنی شده 20 درصد و تعطیلی آب سنگین اراک یک قدرت روانی را از جمهوری اسلامی گرفته اید و به زودی اسرائیل ایران را تهدید به بمباران هسته ای می کند. درست پس از یک ماه، ایران توسط وزیر سابق دفاع اسرائیل تهدید به بمباران هسته ای شد.

در روز یکشنبه به صورت خصوصی که بعداً آقای امیرآبادی نیز حضور پیدا کردند، گفتم آقای ظریف و آقای صالحی اگر به خاطر برجام که البته دعا می کنم چنین خبری نشود، اسرائیل ایران را تهدید به بمب اتم کرد، یا آمریکا به ایران موشک زد، مردم شما را محاکمه خواهند کرد و اگر من کاره ای بودم آقای صالحی را محکوم می کنم که سیمان هایی که در قلب رآکتور اراک ریخته، بیرون آوَرَد و خودش را داخل رآکتور کرده و سیمان به اطرافش تزریق کند.

البته با این شرایطی که عرض کردم، حتماً امت متدیّن و کسانی که برای ساختن رآکتور اراک زحمت کشیده اند و با تسامح و تساهل آقایان این قلب تپنده محکوم به پُر شدن با بتن شد، این مجازات را با جرم متناسب می دانند.

من از همه دلسوزان می خواهم که به اصل موضوع بپردازند و به این حواشی که با نیت خاص برای تحت الشعاع قرار دادن اصل موضوع برجام و ابهامات بی شمار آن شکل گرفته است، وقعی ننهند.

کلید واژه ها: صالحی


نظر شما :