لیبی: عملیات داعش برای ترور نخست‌وزیر خنثی شد

۳۰ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۷ کد : ۱۹۶۲۴۰۴ سرخط اخبار

عالی ترین مقام امنیتی لیبی از خنثی سازی عملیات ترور نخست وزیر این کشور خبر داد و گفت که عناصر «داعش» قصد انجام این عملیات را داشتند.

به گزارش فارس، «مصطفی نوح» مدیر دستگاه اطلاعاتی دولت وفاق ملی لیبی از خنثی سازی «عملیات تروریستی بزرگ»ـی خبر داد که هدفش ترور «فایز السراج» نخست وزیر این کشور بود.

به گزارش وبگاه خبری «الیوم السابع» مصر، نوح در کنفرانسی خبری که جمعه شب برگزار کرد توضیح داد که «تلاش تروریستی که انجام شد، هدف فایز السراج بود. برنامه ریزی کرده بودند که عملیات را داخل مقر نخست وزیری در طرابلس انجام دهند».

این مقام امنیتی لیبی افزود: رئیس گروهکی که وابسته به داعش بود، بازداشت شد. آنها قصد عملیات انعماسی (نفوذ) به داخل مقر دولت را داشتند.

طبق این گزارش، نام [مستعار] رئیس گروهک تروریستی بازداشت شده، «ابومعاذ الانصاری» اعلام شده که اصالتا لیبیایی و از منطقه جنوب بوده است.

سفر اعلام نشده نخست وزیر به تونس

شب گذشته «فایز السراج» در سفری که از قبل اعلام نشده بود، به تونس رفت. در این سفر «فتحی المجبری» و «احمد حمزة» دو عضو شورای نخست وزیری دولت وفاق ملی او را همراهی کردند.

بنا بر اعلام خبرگزاری آناتولی ترکیه، منابع نزدیک به نخست وزیر لیبی گفتند که السراج برای دیدار با «محمد اشعیب» نایب رئیس مجلس نمایندگان طبرق (شرق لیبی) که اکنون در تونس، به این کشور رفته است.


نظر شما :