پوسترهای تهدیدآمیز کره‌شمالی علیه آمریکا

۲۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۳:۵۰ کد : ۱۹۷۱۰۰۸ سرخط اخبار

کره شمالی با انتشار یک پوستر تبلیغاتی جنجالی نشان داد سرزمین آمریکا در تیررس حملات آنهاست. پیونگ یانگ همچنین تشدید تحریم های سازمان ملل به دلیل آزمایش های موشکی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، اولین پوستر تبلیغاتی کره شمالی پنج شنبه از سوی رسانه دولتی پیونگ یانگ منتشر شد که در آن تعدادی راکت نشان داده شده که به سمت قاره آمریکا نشانه رفته اند. همچنین یک پرچم آمریکا در حال سوختن است.

دومین پوستر کره شمالی نشان می دهد که شماری موشک ساختمان کنگره آمریکا را به عنوان نماد دولت آمریکا هدف گرفتند. در این پوستر که روی آن نوشته شده "گزینه نظامی. حمله پیش دستانه. قطعنامه تحریم ها"، کنگره آمریکا متلاشی شده و پرچم آمریکا هم در آن میان دیده می شود. در این پوستر موشک هایی از زیر پرچم کره شمالی شلیک شده و روی آن نوشته "پاسخ ما" .

انتشار این پوسترهای تبلیغاتی در بحبوحه تنش های بی سابقه میان آمریکا و کره شمالی صورت می گیرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به پیونگ یانگ هشدار داده است که اگر تهدیدها با برنامه تسلیحات هسته ای علیه آمریکا را متوقف نکند با "خشم و آتش" روبرو می شود. در مقابل، رهبر کره شمالی هم هشدار داد که ممکن است چهار موشک بالستیک به سمت گوآم شلیک کند. این تهدیدها اخیرا با اظهارات کیم جونگ اون که گفته است تصمیم گیری برای حمله به گوآم را به تاخیر می اندازد، اندکی فروکش کرده بود.

کلید واژه ها: پوستر


نظر شما :