دولت ترامپ با نتانیاهو "رودربایستی" دارد

۳۰ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۰:۵۰ کد : ۱۹۷۱۰۶۴ سرخط اخبار

محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در انتقاد از ابهام موجود در سیاست دولت آمریکا نسبت به روند صلح خاورمیانه، گفت تا کنون 20 بار با فرستادگان ترامپ دیدار کرده اما از طرح ترامپ برای صلح در خاورمیانه مطلع نشده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از هاآرتص ، عباس در دیدار با اعضای حزب چپ " مرِتز" اسراییل با اشاره به این موضوع گفت: او هنوز و به رغم دیدارهایش با فرستادگان دولت ترامپ از طرح رییس جمهور آمریکا در قبال مساله صلح بین اسراییل و فلسطین اطلاعی نیافته است.

عباس گفت در دیدارهای هفته های اخیرش با فرستادگان آمریکا نشانه هایی از حمایت واشنگتن از طرح دو دولت و نیز متوقف کردن ساخت و سازهای غیر قانونی اسراییل در کرانه غربی دیده است.

او گفت فرستادگان ترامپ بنا به ملاحظه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل از اعلام عمومی نظرات خود امتناع می کنند.

عباس گفت: من در دیدار با فرستادگان ترامپ به آنها گفتم همین نظراتشان را به نتانیاهو نیز بگویند اما آنها امتناع کرده و وعده بررسی این پیشنهاد را دادند اما خبری نشد.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین به هیات حزبی اسراییل گفت ملاقات هایش با ترامپ و فرستادگان ویژه او به خاورمیانه در 7 ماه گذشته او را به این نتیجه رسانده که درون دولت ترامپ هرج و مرج عجیبی وجود دارد و مشخص نیست که طرح رییس جمهور آمریکا برای صلح خاورمیانه چیست.

ترامپ در طول دوران مبارزات انتخاباتی خود وعده انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس( اورشلیم) را به عنوان پایتخت ابدی رژیم اسراییل داده است؛ اما پس از راه یابی به کاخ سفید این طرح مسکوت مانده است.

قرار است پنج شنبه این هفته جارد کوشنر داماد ترامپ و یکی از مشاوران ارشد او در رام الله با محمود عباس دیدار و گفت و گو کند.

کلید واژه ها: اسراییل


نظر شما :