آمریکا توان توقف رشد صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را ندارد

۳۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۲۰:۵۳ کد : ۱۹۷۱۹۶۱ سرخط اخبار
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه با بیان اینکه صحبت های ترامپ افترا و تهمت به ملت ایران بود، گفت: صحبت های رئیس جمهور آمریکا نشان از قدرت ایران در جهان می دهد.
 
به گزارش تسنیم، سردار حسین سلامی امشب در کنگره فدائیان انقلاب اسلامی در شهر گرگاب با بیان اینکه هویت شیعه، فرهنگ عزت و اقتدار مومنان همه از عاشورا الهام می گیرد، اظهار داشت: عاشورا در حصار زمان متوقف نمی شود و هرسال باشکوه تر سرزمین جدیدی از قلب ها و ذهن ها را تسخیر می کند.
 
وی افزود: ایثار، گذشت و شجاعت توسط امام حسین (ع) حجتی جاودانه را برای بشر می سازد، هیچ دلیلی برای ترک میدان جهاد وجود ندارد، نه نابرابری سپاه و نه ایمان داشتن به شهادت مانع نیست.
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ما بعثت مجددی از خورشید عالم تاب اسلام بود تا جهان اسلام را در مسیر نوینی از سعادت قرار دهد.
 
وی گفت: اسلام با برکت ضربت شمشیر مجاهدان و بیان و قلم عالمان به پیش رفت، این سئوال مطرح است که آیا کسی تصور می کرد که هنگامی که آیات دلنشین قرآن بر قلب پیامبر اسلام (ص) در دره های تنگ مکه نازل می شد به سرعت بتواند شرق و غرب عالم را در هم نوردد.
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه نور ایمان و مشعل جهاد که به دست مجاهدان افتاد راه سعادت و نجات بشریت گشوده شد، بیان کرد: انقلاب اسلامی نیز همین گونه بود و زنجیرها را از دست بشریت آزاد کرد. فدائیان انقلاب مشغل داران راه جدید بودند و ستاره درخشانی که بر سپهر ملت ظهور کرد همان ولایت فقیه بود.
 
سلامی گفت: این سنت دنیای استکبار است که هرگاه نور خداوند در عالم جلوه گر می شود همه مشرکان متعهد می شوند تا آن نور خدا را خاموش کنند.
 
وی با اشاره به اینکه مستکبران فضای نفسشان تنگ شده است، افزود: آنها باید جهان اسلام را ترک کنند. نظام ناعادلانه جهانی دستخوش چالش عظیم خواهد شد و توازن به سمت اسلام خواهد آمد.
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه همه مستکبران متعهد شدند و تمام توان اقتصادی، نظامی، سیاسی و رسانه ای شان را در ظرفی به نام ارتش صدام متمرکز کردند، تصریح کرد: به دنبال تغییر سرنوشت ملت ایران بودند اما ملت ایران ایستاد و 8 سال مقاومت تاریخی آزمون بزرگی را به نمایش گذاشت. دفاع مقدس یک واقعه تاریخی نبود بلکه نمایش اراده، ظرفیت و استعداد یک ملت بود و نشان داد ملت ایران تهدیدپذیر، تسلیم پذیر و ذلت پذیر نیست. از شکوه ظاهری امپراطوری ها هم هراسی ندارد.
 
سلامی با بیان اینکه دفاع مقدس یک شخصیت جدید برای ملت ایران ساخت، خاطرنشان کرد: دنیا هنوز هم از پنجره دفاع مقدس به ملت ایران می نگرد و برای جهانیان یک معیار قضاوت ساخت. دفاع مقدس جریان سیال در دفتر زمان شد و تا ابد امنیت این ملت را تضمین کرد و آن شهادتها در گوشه تاریخ باقی نماند.
 
وی با بیان اینکه امروز به صحنه جهان و منطقه نگاه کنید. دنیای اسلام قبل از انقلاب از نظر سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی تحت سلطه غرب و شرق بود، بیان کرد: هویت فرهنگی ما را آنها ترسیم می کردند اما امروز اینگونه نیست.
 
سردار سلامی خاطرنشان کرد: نطق سراسر انفعال و حاکی از شکست ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل را همگان مشاهده کردند که چگونه در مقابل قدرت ایران منفعلانه صحبت می کند و ملتمسانه می گوید بیایید با هم ایران را متوقف کنیم.
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه صحبت های رئیس جمهور آمریکا نشان از قدرت ایران در جهان می دهد، تصریح کرد: آمریکا از روزی که انقلاب اسلامی ظهور پیدا کرد نتوانست به هیچ یک از منافع خود برسد و اکنون دیگر از دیکتاتورهای آمریکا یعنی حسنی مبارک در مصر، بن علی در تونس، صدام در عراق و ... خبری نیست.
 
وی با بیان اینکه در همه جا آمریکا مقابل ایران شکست خورده و ایران به جلو پیش رفته است، گفت: امروز ملت ایران در تمام عرصه های فناوری های نوین هسته ای، بُعد افزایی و دقت افزایی موشکها، رشد پهپادها، ایجاد پالایشگاه ها و نیروگاه ها و غیره پیشرفت چشمگیری داشته و اینها همه نشان از قدرت مهارناپذیر ایران است و سبب پژمردگی در دل رئیس جمهور آمریکا شده است.
 
سلامی با بیان اینکه مدیریت بلامنازع ایران در بحران منطقه یک واقعیت انکارناپذیر است، افزود: آمریکا در کجای تحولات این منطقه قرار دارد، چرا در رقابت سیاسی با ایران اینگونه شکست خورده و آنقدر سرگردان است که تعهد بین المللی خود را شرم آور می داند.
 
وی با بیان اینکه همه می دانند صحبت های ترامپ افترا و تهمت به ملت ایران بود، اضافه کرد: آنکه باید مقابل دنیا شرمنده باشد آمریکاست که بمب های اتمی اش هیروشیما و ناکازاکی را با خاک یکسان کرد. آمریکا باید شرمنده باشد که باشگاه سیاسی توزیع دیکتاتورهای جهان است و پرورش دهنده جنایتکارترین نظام عالم یعنی رژیم صهونیستی است. آمریکا حامی رژیم هایی است که به یمن حمله می کنند. آمریکا مصوب تمام جنگها در دهه های اخیر است.
 
وی با اشاره به اینکه ترامپ باید بداند که این ایران است که در حال متوقف کردن آمریکاست، گفت: این واقعیت را باید در عراق، سوریه، یمن و لبنان دیده باشد. او می داند که نمی تواند رشد فناوری های صلح آمیز هسته ای ایران را متوقف کند. آمریکا و جهان می دانند که نمی توانند.
 
سردار سلامی با بیان اینکه از مرز نابرابری قدرت عبور کرده ایم، گفت: اگر دشمن نگران قدرتمان نبود چرا برای مهار این قدرت این همه تلاش می کند. هرگاه دشمن واقعیتی را اعتراف می کند بدانید که آن واقعیت بزرگتر از آن چیزی که است که اعتراف می کند.
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه دشمنان اسلام بدانند که ایران توقف ناپذیر و شکست ناپذیر است، خاطرنشان کرد: در میدان های عمل این امر را اثبات کرده ایم. امروز قادریم آتش را به سرزمین های دشمنان فرا بدهیم.
 
سلامی اظهار داشت: بهتر است ترامپ به فکر گذر از بحران و چالش های کشورش باشد. بهتر است به فکر 50 میلیون انسان زیر خط فقر. 38 هزار نفر خودکشی. دختران نوجوان مورد تجاوز قرار گرفته و بی خانمان های آمریکا باشد.
 
وی با بیان اینکه ملت ایران راه خود را انتخاب کرده و با تدابیر حکیمانه ولایت فقیه امید تمام مستضعفان و آزادی خواهان عالم است، اضافه کرد: آمریکا بداند ایستاده ایم و سرو قامت تر از همیشه ملت ایران ایستاده است.
 
سردار سلامی با بیان اینکه امروز ملت ایران اقتصاد، امنیت، فرهنگ و سیاستش را بر رضایت آمریکا قرار نداده است، گفت: اگر آمریکا برجام را زیر پا بگذارد هیچ خللی در اراده ملت ایران به وجود نخواهد آمد.
 
وی با تاکید بر اینکه آمریکا بداند برجام تکیه گاه ملت ایران نیست، ادامه داد:  میل خفیف به دشمنان هم نداریم چرا که قرآن می فرماید "توطئه مستکبران را به خودشان بر می گردانیم".

کلید واژه ها: فرمانده کل سپاه فرمانده کل سپاه پاسداران کل سپاه پاسداران با سپاه پاسداران با پاسداران با سلامی


نظر شما :