تروریستی خواندن سپاه مُضر است

۱۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۷ کد : ۱۹۷۲۳۸۶ سرخط اخبار

روزنامه گاردین نوشت: تروریستی اعلام کردن سپاه، بی فایده و مضر است و واکنش فرمانده سپاه نشان داد که صبر ایران نیز حدی دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی «گاردین» طی یادداشتی به بررسی تصمیم احتمالی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخته و نوشت این اقدام سپاه را متوقف نمی کند ولی تجارت با ایران را با مشکل مواجه می کند.

در ابتدای این یادداشت با اشاره به واکنش فرمانده سپاه پاسداران به احتمال تروریستی اعلام شدن، آمده است: این مسئله نشان داد که صبر ایران نیز حدی دارد.

گاردین به نقل از «اندرو کلر» یکی از معاونین پیشین بخش مربوط به تحریم ها در وزارت خارجه آمریکا نوشت: عدم تایید توافق هسته ای ایران از سوی ترامپ، «گل به خودی» است و تروریستی اعلام کردن سپاه نیز برای برجام بی فایده و زیان آور است.

کلر اضافه کرد: «این امر، منجر به برهم خوردن توافق، آنهم زمانی که گفته می شود ایران به آن پایبند است و شرکت های تجاری بیشتری درپی لغو تحریم های (هسته ای) با این کشور تعامل می کنند.»

وی با بیان اینکه توافق هسته ای آنطور که آمریکا می خواسته مشغول عمل کردن است، افزود: «شاید در نهایت تحریم ها بازگردانده نشود اما عدم تایید، توافق را برای دولت ها و معاملات تجاری، ناپایدار می کند.»

این مقام سابق آمریکا گفت: «سپاه پاسداران هم اکنون تحت چندین تحریم آمریکا هست. تروریستی اعلام کردن ان، باعث توقف فعالیت های سپاه نمی شود اما باعث مشکلاتی برای تجارت با ایران می شود.»

«ریچارد دالتون» سفیر سابق انگلیس در تهران نیز معتقد است تروریستی اعلام کردن سپاه، یک تنش زایی بزرگ با ایران است اما گمان نمی کند که ایران بخواهد وارد یک نبرد نظامی با آمریکا شود.

دالتون تاکید کرد ترامپ مُصِّر است به عنوان «یک بازیگر بد، با ایران تعامل کند» که این شامل پیشنهاد بسته تحریمی به کنگره، تنش سیاسی با متحدان، اعلام سیاست درباره فعالیت های موشکی یا بندهای زوال پذیر یا بازرسی از پایگاه های نظامی و افزودن بر نگرانی بانک های اروپایی (در تعامل با ایران) می شود.

وی همچنین افزود که دور زدن توافق هسته ای ایران، نظارت بر برنامه هسته ای این کشور را ناممکن کرده و احتمالا آمریکا را در مسیر درگیری با ایران قرار می دهد.

کلید واژه ها: تروریستی اعلاماعلام کردنتروریستی اعلام کردنتروریستی اعلام کردن سپاهاعلام کردن سپاهکردن سپاه


نظر شما :