ترامپ: حمله موشکی یمن به عربستان کار ایران بوده است

۱۴ آبان ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۳ کد : ۱۹۷۳۰۰۸ سرخط اخبار

رئیس جمهور آمریکا در آستانه ورودش به ژاپن در جریان یک سفر آسیایی، در ادعایی بی اساس مسئولیت شلیک موشک از یمن به ریاض را متوجه ایران دانست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، عربستان سعودی روز شنبه از رهگیری و انهدام یک موشک بالستیک بر فراز ریاض خبر داد و اعلام کرد که این موشک از سمت یمن شلیک شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر ۱۲ روزه اش به کشورهای آسیایی مسئولیت شلیک موشک از یمن به پایتخت عربستان سعودی را متوجه ایران کرد و گفت: از نظر من حمله(به عربستان) کار ایران بوده است اما سامانه ضد موشکی ما بر آن غلبه کرد.

ترامپ این سفر آسیایی خود را روز یک شنبه (۱۴ آبان ماه) با ورود به توکیو، پایتخت ژاپن آغاز کرده است.

وی همچنین ساقط شدن موشک بالستیک بر فراز ریاض را نشان دهنده توانایی سامانه ضدموشکی آمریکایی فروخته شده به عربستان دانست و افزود: هیچ کس توانایی ساخت آنچه ما می سازیم را ندارد و ما اکنون این [سامانه] را در تمام جهان می فروشیم.

رسانه های حکومتی عربستان سعودی روز گذشته گزارش دادند که یک موشک بالستیک از سوی نیروهای حوثی در یمن به سوی ریاض شلیک شده که این موشک بالستیک در نزدیکی فرودگاه ملک خالد در نزدیکی ریاض، پایتخت عربستان رهگیری و ساقط شده است.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی از مارس ۲۰۱۵ دخالت نظامی در یمن را آغاز کرده و همواره مواضع حوثی ها را که کنترل بخش بزرگی از کشور را در دست دارند، مورد حمله قرار داده است. بنابر اعلام سازمان ملل، در نتیجه این حملات تاکنون ده ها هزار غیرنظامی یمنی، شامل زنان و کودکان جان خود را از دست داده اند.

کلید واژه ها: موشک بالستیک


نظر شما :