جنگ عربستان با ایران برای ما منافعی نخواهد داشت

۲۲ آبان ۱۳۹۶ | ۱۶:۵۴ کد : ۱۹۷۳۱۹۸ سرخط اخبار

وزیر خارجه پیشین اردن ضمن اشاره به اینکه جنگ عربستان با ایران برای ما منافعی نخواهد داشت، گفت: مصر و اردن برای حل مشکلات منطقه باید با هم همکاری و هماهنگی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، به نقل از الکون نیوز، کامل ابوجابر، وزیر خارجه پیشین اردن در گفت وگو با اسپوتنیک ضمن اشاره به اینکه وضعیت موجود در منطقه در هر لحظه قابلیت انفجار را دارد، گفت: اگر عربستان با ایران وارد جنگ خونین شود این جنگ به نفع اردن و مصر نخواهد بود، زیرا فاجعه ای برای تمام منطقه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تلاش کشورهای عربی برای آرام کردن اوضاع منطقه به زودی نتایج خود را خواهد داد، گفت: مصر و اردن برای حل مشکلات منطقه باید با هم همکاری و هماهنگی داشته باشند.

ابوجابر در ادامه ضمن اشاره به اینکه مشکلات با ایران را می توان از روش دیگری جز مقابله حل کرد، تاکید کرد: با توجه به اینکه روسیه با ایران و کشورهای عربی از جمله عربستان روابط خوبی دارد، می تواند در این زمینه نقش سازنده ای ایفا کند.

به گزارش ایسنا، سامح شکری، وزیر خارجه مصر نیز روز یکشنبه به منظور کاهش تنش میان ایران و عربستان سفری سه روزه به عمان، اردن، عربستان، کویت، امارات و بحرین را آغاز کرد و قرار است پیام هایی از طرف عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر به سران کشورهای عربی تحویل دهد.

در یکی دو سال اخیر تنش هایی میان ایران وعربستان در حوزه های مختلف ایجاد شد که در نهایت به قطع روابط دو کشور منجر شد.

در آخرین تحولات منطقه مربوط به ایران و عربستان، انصارالله یمن فرودگاه ملک خالد ریاض را مورد هدف موشکی قرار دادند. در پی این حمله موشکی مقامات سعودی ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کردند که با واکنش شدید مقامات ایرانی مواجه شدند.


نظر شما :