پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا به حلقه نزدیکان ترامپ رسید

۱۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۴ کد : ۱۹۷۳۵۸۵ سرخط اخبار

رسانه های آمریکایی روز جمعه گزارش دادند «جرد کوشنر»، داماد ترامپ به مایکل فلین دستور داده با مقام های روسیه تماس گرفته و از رأی منفی آنها به یک قطعنامه سازمان ملل در محکومیت شهرک سازی های اسرائیل اطمینان حاصل کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از اعلام جرم علیه «مایکل فلین»، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تحقیقات در این باره به درونی ترین لایه های حلقه نزدیکان دونالد ترامپ رسیده است. 

در این میان، رسانه های آمریکایی روز جمعه گزارش دادند «جرد کوشنر»، داماد ترامپ به مایکل فلین دستور داده با مقام های روسیه تماس گرفته و از رأی منفی آنها به یک قطعنامه سازمان ملل در محکومیت شهرک سازی های اسرائیل اطمینان حاصل کند.

فلین روز جمعه به جرم خود درباره دروغ گویی به اف بی آی درباره تماسش با «سرگئی کیسلیاک»، سفیر وقت روسیه در آمریکا اقرار کرد. او همچنین اعتراف کرد که درباره نقش خود در متقاعد کردن مقام های کشورهای خارجی در معوق کردن قطعنامه های ضد شهرک سازی ای اسرائیل دروغ گفته است.

در یکی از سندهای دادگاه که وکیل فلین آن را امضا کرده نوشته شده است: «در روز 22 دسامبر 2016 یا حول و حوش آن تاریخ، یکی از اعضای ارشد تیم انتقال قدرت ترامپ به فلین دستور داد با مقام های دولت های خارجی از جمله روسیه تماس  بگیرد تا موضع هر کدام از آن کشورها در قبال آن قطعنامه را فهمیده و مواضع آن دولت ها جهت به تعویق انداختن رأی گیری یا به شکست کشاندن آن قطعنامه را تحت تأثیر قرار دهد.»

منابع آگاه روز جمعه گزارش دادند عضو ارشد تیم انتقال ترامپ، جرد کوشنر بوده و او می تواند متحمل بیشترین ضرر در این پرونده شود.

در همین راستا، واشنگتن پست، اعتراف فلین به جرمش را «نشانه ای شوم برای کاخ سفید» دانسته و نوشته در صورتی که او شواهد موثقی درباره تبانی ترامپ با روسیه فراهم کند، ترامپ ممکن است در حال گذراندن آخرین روزهایش در کاخ سفید باشد. 

کلید واژه ها: فلین


نظر شما :