آنجلینا جولی به ناتو پیوست

۱۳ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۳:۱۸ کد : ۱۹۷۴۷۶۱ سرخط اخبار

بازیگر هالیوود و نماینده ویژه کمیسیون عالی سازمان ملل در امور پناهجویان اعلام کرد: برای مبارزه با خشونت جنسی با ائتلاف نظامی ناتو همکاری خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی ناتو، آنجلینا جولی، بازیگر هالیوود و نماینده ویژه کمیسیون عالی سازمان ملل در امور پناهجویان در جریان کنفرانس خبری با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت: برای من به عنوان یک فرد بشردوست این یک اقدام جالب است.

وی افزود: من افتخار می کنم که طی ماه ها و سال های آتی با استولتنبرگ همکاری خواهم کرد. ما کاملا معتقد هستیم که این تلاش باید نتایج عملی داشته باشد و باعث تغییرات واقعی در مناطق جنگ زده و همچنین تغییر رفتار نسبت به زنان به صورت جهانی شود.

یکی از نخستین کشورهایی که آنجلینا جولی در نقش جدید خود به آن سفر خواهد کرد افغانستان خواهد بود؛ کشوری که در پی ۱۷ سال مبارزه دولت کابل و نیروهای تحت حمایت آمریکا با شبه نظامیان طالبان حقوق زنان در آن به شدت پایمال شده است.

آنجلینا جولی گفت: بخشی از نقش من در ناتو این است که بپرسم کجا نیازمند تغییر و اصلاح است به طور مثال کجا شامل تلفات غیرنظامی در جریان حملات هوایی می باشد.

وی افزود: من به عنوان یک فرد بشر دوست به ناتو می پیوندم نه یک پرسنل نظامی. من اینجا هستم تا با ناتو در بخش هایی که بر روابطش با غیرنظامیان در بخش های مختلف تاثیر می گذارد همکاری کنم.

استولتنبرگ نیز اعلام کرد: از این که آنجلینا جولی به ناتو می پیوندد افتخار می کنم. ما با همکاری یکدیگر می توانیم تاثیر بسزایی بر خشونت جنسی در درگیرها که سیاه ترین جرم محسوب می شود داشته باشیم. تعهد شما آگاهی ما را در رابطه با این که چه کارهای بیشتری باید برای حفاظت از زنان که آسیب پذیرترین قشر هستند انجام دهیم افزایش می دهد.

کلید واژه ها: ناتو


نظر شما :