ولایتی: «مقاومت» اجازه نمی‌دهد آمریکا در شرق فرات مستقر شود

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۳ کد : ۱۹۷۵۰۹۵ سرخط اخبار

مشاور امور بین الملل رهبری، در سفر به عراق در دیدار با معاون رئیس جمهور این کشور تاکید کرد که محور مقاومت اجازه نخواهد داد، آمریکایی ها در شرق فرات مستقر شوند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری که به دعوت رئیس مجمع تقریب وحدت اسلامی عراق به این کشور سفر کرده، با «نوری المالکی» معاون رئیس جمهور عراق دیدار و گفت وگو کرد.

به نوشته روزنامه «الشرق الاوسط»، چاپ لندن، ولایتی در این دیدار از جبهه مقاومت خواست تا مانع استقرار نیروهای آمریکایی در شرق فرات شود و درباره طرح واشنگتن برای تجزیه و ایجاد اختلافات در منطقه هشدار داد.

ولایتی گفت: جبهه مقاومت باید مانع استقرار و انتشار تدریجی آمریکایی ها در شرق فرات شود و ناتو نیز نباید در غرب آسیا برای خود پایگاه احداث کند.... پس از پیروزی جبهه مقاومت بر داعش، باید در مقایسه با گذشته، بیشتر هوشیار باشیم و از اوضاع در منطقه مراقبت کنیم.

مالکی نیز بر ضرورت تلاش برای جلوگیری از انتشار نیروهای آمریکایی در شرق فرات تاکید کرد و گفت: احداث پایگاه های نظامی جدید آمریکا در سوریه، موج جدیدی از تروریسم را شعله ور می کند و به تقویت جریان های تکفیری که به دنبال تضعیف جبهه مقاومت و بویژه ایران هستند، منجر خواهد شد.

وی درباره تلاش های واشنگتن برای داشتن جای پای جدید در عراق هشدار داد و گفت: عراق به فضل مرجعیت دینی و فرهنگ اسلامی غنی، مانند ژاپن و کره جنوبی نیست که اجازه حضور نظامی آمریکایی ها را بدهد.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری از روز پنجشنبه به عراق سفر کرده است و با شماری از مقامات عراقی در حاشیه حضور در مراسم تأسیس مجمع تقریب وحدت اسلامی عراق تاکنون دیدار و گفت وگو کرده است.

کلید واژه ها: فراتشرق فراتدر شرق فرات


نظر شما :