نتانیاهو در مسیر جنگ قرار دارد

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۲ کد : ۱۹۷۵۱۰۷ سرخط اخبار

رئیس شورای روابط خارجی اروپا با انتقاد شدید از اظهارات امروز نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران و فلسطین گفت: همانطور که انتظار میرود نتانیاهو در مسیر جنگ قرار دارد.

به گزارش ایسنا، کارل بیلدت رئیس شورای روابط خارجی اروپا با انتشار پیام هایی در صفحه توئیتر خود به سخنان روز یکشنبه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیتی مونیخ واکنش نشان داد و به شدت از وی انتقاد کرد و نوشت: همانطور که انتظار می رود نتانیاهو در مسیر جنگ قرار دارد. وی توافق هسته ای با ایران را با قرارداد 1938 مونیخ مقایسه کرد. او به دنبال صلح نیست.

وی در پیامی دیگر نوشت: ادبیات خصمانه نتانیاهو علیه ایران یادآور این است که چطور وی با همان حرارت و استدلال ها در حمایت از جنگ علیه عراق قبل از سال 2003 صحبت کرده بود.

وی مدعی شد: به طور قطع ایران یک پهپاد را به حریم هوایی اسرائیل فرستاده است اما اسرائیل نیز به طور مرتب حریم هوایی سوریه و لبنان را نقض می کند.

وزیرامورخارجه پیشین سوئد همچنین نوشت: نتانیاهو ابتدا گفت که بدون امنیت نه فقط آزادی بلکه هیچ چیزی وجود ندارد.اما وی در پاسخ به سوالی در این زمینه گفت که اسرائیل هیچگاه به فلسطین اجازه کنترل امنیت را نخواهد داد.

وی ادامه داد: نمی توان از این نتیجه گیری پرهیز کرد که احتمال وقوع یک جنگ جدید در اسرائیل، سوریه یا لبنان در سال 2018 بسیار بالا است. بهتر است خود را برای موج جدید و بزرگی از مهاجرت ها آماده کنیم.

کارل بیلدت همچنین در یک پیام به اظهارات جان کری وزیرامورخارجه پیشین آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ اشاره  کرد و نوشت: کری قدرتمندانه گفت که آن چه نتانیاهو در مورد توافق هسته ای با ایران می گوید، اساسا غلط است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ به تکرار ادعاهای بی اساس و واهی خود علیه کشورمان پرداخت و مدعی شد که توافق هسته ای با ایران مانع از دستیابی این کشور به سلاح هسته ای نمی شود.

وی همچنین گفت که اگر لازم باشد اسرائیل نه تنها علیه نیروهای مورد حمایت ایران بلکه علیه خود ایران دست به اقدام خواهد زد.

کلید واژه ها: مونیخ


نظر شما :