مدیر سابق اف‌بی‌آی: ترامپ صلاحیت اخلاقی ندارد

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۶ کد : ۱۹۷۶۰۶۹ سرخط اخبار

جیمز کومی، مدیر سابق پلیس فدرال آمریکا می گوید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور فردی «خطرناک» است که فاقد «صلاحیت اخلاقی» برای رهبری ایالات متحده است.
به گزارش یورونیوز، مدیر سابق «اف. بی. آی» در مصاحبه با شبکه «ای. بی. سی» همچنین دونالد ترامپ را مسئول «آسیب گسترده» به نهاد ریاست جمهوری آمریکا و معیارهای فرهنگی و سیاسی در این کشور معرفی کرد.
جیمز کومی در بخشی از سخنان خود این احتمال را که روسیه مدرکی علیه رئیس جمهوری آمریکا داشته باشد منتفی ندانست.
اشاره مدیر سابق پلیس فدرال آمریکا به احتمال باج خواهی مسکو از دونالد ترامپ بر سر مدرکی از سفر سال ۲۰۱۳ وی به مسکو است. بنا به برخی ادعاهای مطرح شده دونالد ترامپ در جریان این سفر در یک هتل با چند فاحشه و در حالی که آن ها بر روی یکدیگر ادرار می کردند دیدار کرده است.
دونالد ترامپ در گفتگو با جیمز کومی ضمن رد این ادعا ها تاکید کرده بود که شب را در این هتل سپری نکرده بود.
جیمز کومی در مورد نگرانی خود از احتمال باج خواهی روسیه از رئیس جمهوری آمریکا گفت: «شخصی که در مورد زنان مانند یک تکه گوشت سخن می گوید و مرتب در مورد مسائل کوچک و بزرگ دروغ می گوید و اصرار دارد که مردم آمریکا حرف هایش را باور کنند، چنین فردی از نظر اخلاقی صلاحیت ریاست جمهوری ایالات متحده را ندارد.»
جیمز کومی ماه مه سال ۲۰۱۷ توسط دونالد ترامپ از سمتش برکنار شد. او در حالی از ریاست «اف. بی. آی» کنار گذاشته شد که پلیس فدرال ایالات متحده در حال تحقیق در مورد تبانی احتمالی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه بود.

کلید واژه ها: دونالد ترامپکومی


نظر شما :