ماس: درباره بحران سوریه باید به روند سیاسی بازگردیم

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۹:۲۳ کد : ۱۹۷۶۰۷۲ سرخط اخبار

وزیر خارجه آلمان در گفت وگو با دو شبکه خبری آلمانی با موضع گیری درباره تحولات اخیر در سوریه، از مسکو خواست تا رویکرد سازنده تری در مورد وضعیت این کشور و دیگر تحولات خاورمیانه در پیش گیرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان از روسیه خواست تا رویکرد سازنده تری در برابر سوریه و دیگر مسایل منطقه در پیش بگیرد.

وی در گفت وگو با شبکه های خبری ZDF و ARD، روسیه را متهم کرد که به شریکی تبدیل شده که کار کردن با او دشوار است و مجموعه ای از اقدامات ناخوشایند وی را فهرست کرد.

ماس در این گفت وگو برای نخستین بار مسکو را به دست داشتن درحمله سایبری به وزارت خارجه آلمان متهم کرد. این مقام آلمانی در عین حال گفت که به آینده روابط میان روسیه و غرب امیدوار است و افزود که حمله هوایی آمریکا به روسیه می تواند، مسکو را ترغیب کند که بار دیگر به پیگیری راهکاری سیاسی در خاورمیانه و دیگر نقاط روی آورد.

وزیر خارجه آلمان به شبکه خبری ARD گفت که روسیه مهمترین حامی دولت سوریه در منطقه است و افزود که حمله غرب به دمشق که روز شنبه صورت گرفت، دریچه ای از گفت وگو با روسیه را باز کرد.

وی افزود: «برخی تغییرات باید روی دهند. ما فقط شانسی در این زمینه نداریم بلکه ضرورت دارد که بار دیگر به روند سیاسی روی آوریم. آلمان در اقدام نظامی آمریکا، بریتانیا و فرانسه شرکت نکرد با این حال مرکل خیلی سریع این اقدام را ضروری و مناسب ارزیابی کرد.»

وزرای خارجه اروپایی امروز دوشنبه در بروکسل تشکیل جلسه می دهند تا درباره اقدامات آتی در سوریه رایزنی کنند.


نظر شما :