توئیت‌های ترامپ پس از بازگشت از سنگاپور: کره شمالی دیگر تهدید هسته‌ای نیست

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۲۳:۰۱ کد : ۱۹۷۷۲۲۹ سرخط اخبار

رئیس جمهوری آمریکا در بازگشت از سنگاپور در یکسری از توئیت های خود از رهبر کره شمالی بابت حضورش در نشست تاریخی سنگاپور قدردانی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خطاب به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعلام کرد که از وی به عنوان "رهبری یاد می شود که پیشاهنگ عصر نوینی از امنیت و عظمت برای شهروندانش است."

رئیس جمهوری آمریکا در توئیت خود آورده است: نشست بی سابقه ما که نخستین میان یک رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی محسوب می شود اثبات کننده تغییری واقعی است که می تواند ممکن شود.

ترامپ همچنین اعلام کرد که یک رابطه بسیار شگفت آور تنها چند دقیقه پس از مذاکرات با کیم جونگ اون ایجاد کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین رهبر کره شمالی را فردی "بسیار هوشیار و با استعداد" خواند و در یکی دیگر از توئیت های خود اعلام کرد که او فرصتی را به دست آورد تا به عنوان رهبری شناخته شود که در ایجاد عصری نوین از امنیت و عظمت برای شهروندان کره شمالی پیشرو باشد.

وی همچنین هنگام بازگشت به واشنگتن نوشت: از یک سفر طولانی بازگشتم اما همه اکنون احساس امنیت بیشتری نسبت به روزی که من تازه سر کار آمدم دارند. دیگر هیچ تهدید هسته ای از سوی کره شمالی وجود ندارد. دیدار با اون تجربه ای جالب و بسیار مثبت بود. کره شمالی پتانسیل بزرگی برای آینده در اختیار دارد.

کلید واژه ها: رهبر کره شمالی


نظر شما :