دمشق: هدف از سناریوی «حمله شیمیایی» ممانعت از پیشرفت ارتش سوریه در ادلب است

۰۴ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۹ کد : ۱۹۸۳۶۷۴ سرخط اخبار

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیا الیوم، یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه تصریح کرد: این وزارتخانه و نیروهای مسلح سوریه ادعاها درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی را تماماً رد می‌کنند، برخی پایگاه‌های وابسته به گروه‌های تروریستی شروع به «تبلیغ اخباری کذب و تکراری درباره استفاده ارتش عربی سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهرک «کوبانی» در حومه لاذقیه کرده‌اند.

این منبع افزود: واضح است که این ناله و شیون و اخبار ساختگی و بی‌پایه و بی‌اساس صرفاً مقدمه‌ای از سوی جوخه دروغگویان و منافقان غربی برای تهدید دولت، ارتش و ملت سوریه است.

منبع مذکور با بیان این‌که «آنچه جریان دارد حمله‌ای هدفمند و دروغ‌بافی‌ها جهت متهم کردن ارتش سوریه به استفاده از این نوع سلاح است»، اتهامات مطرح‌شده را صرفاً «تلاش تکراری و ناکام برخی کشورهای غربی و اذناب آنها به‌رهبری ایالات متحده جهت کاستن از فشارها روی تروریست‌های مزدورشان در ادلب و نیز به‌تأخیر انداختن پیشروی ارتش در آن مناطق است.

این منبع در ادامه تأکید کرد، این جنجال همه‌جانبه نمی‌تواند اراده ارتش سوریه را در امر مبارزه با تروریسم و پاکسازی همه خاک کشور از دست تروریست‌ها سست کند.

گروه‌های تروریستی و رسانه‌های وابسته به آن چند روز پیش مدعی شدند که در شهرک کوبانی در حومه لاذقیه ارتش سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده است. دولت و ارتش سوریه این اتهام را قویاً رد کرده‌اند.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تلاش وزارت خارجه آمریکا برای تحمیل دروغ دیگری به جهان مبنی بر دست یافتن به نشانه‌های حمله شیمیایی به استان ادلب در شمال سوریه دیگر نگران‌کننده نیست.


نظر شما :