دیدار جنیدی با وزیر دادگستری ژاپن

۰۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۶ کد : ۱۹۸۷۰۶۹ سرخط اخبار

معاون حقوقی رئیس جمهور کشورمان که به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مراسم آغاز به کار رسمی امپراتور جدید ژاپن به توکیو سفر کرده است،‌ امروز (پنج‌شنبه) با کاتسویوکی کاوایی وزیر دادگستری ژاپن دیدار کرد.

به گزارش ایسنا در این دیدار لعیا جنیدی ضمن تبریک انتصاب کاوایی به سمت وزیر دادگستری ژاپن، بر توسعه همکاری های حقوقی و قضایی دو کشور تاکید و گفت: من از ایده مطرح شده از سوی شما تحت عنوان "دیپلماسی امور قضایی" حمایت کرده و آماده همکاری در این زمینه هستیم.

وی همچنین به موضوع دیپلماسی در امور حقوقی و همکاری دو کشور در حوزه‌های آموزشی و تحقیقاتی با کانون های وکلا و دانشکده ‌ای حقوق اشاره کرد.

معاون رئیس جمهور در خصوص فرصت های شغلی ایجاد شده در ژاپن اظهار امیدواری کرد که جمعیت جوانان تحصیلکرده ایرانی هم بتوانند از فعالیت های حرفه ای و دوره های مهارت ورزی در ژاپن استفاده کنند و بدین ترتیب هم منشاء خدمات برای کشور ژاپن باشند و هم حاصل تجربیات خود را برای کشورشان ایران به ارمغان بیاورند.

جنیدی در ادامه اجرای توافقات بین دو کشور از جمله موافقتنامه انتقال محکومین به حبس را گامی در جهت حل مشکلات مربوط به اتباع دو کشور دانست.

کاوایی وزیر دادگستری ژاپن هم ضمن تشکر از حضور جنیدی در مراسم امپراتور ژاپن، گفت در سال ۲۰۱۶ به عنوان مشاور ویژه نخست وزیر ژاپن به ایران سفر کردم و دیدارهای خوبی با مقامات ایرانی داشتم. من در آن سفر از نزدیک با کشور شما آشنا شدم و دیدم که زمینه های زیادی برای همکاری بین دو کشور وجود دارد.

کلید واژه ها: لعیا جنیدی ایران و ژاپن


( ۱ )

نظر شما :