دمشق به نشست چهارجانبه درباره سوریه در استانبول دعوت نشده است

۲۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۰ کد : ۱۹۸۸۱۳۴ سرخط اخبار

سفیر سوریه در سازمان ملل امروز چهارشنبه گفت: دمشق دعوتنامه‌ای را برای حضور در نشست چهارجانبه‌ای که قرار است درباره سوریه و در فوریه 2020 در استانبول برگزار شود، دریافت نکرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بشار جعفری، سفیر سوریه در سازمان ملل در نیویورک که ریاست هیات دمشق را در نشست مذاکرات آستانه-14 برعهده دارد در پاسخ به این سوال که آیا سوریه در نشست چهارجانبه‌ای که رییس جمهوری ترکیه آن را سازماندهی می‌کند دعوت شده یا خیر، گفت: ما روابط دیپلماتیک با ترکیه نداریم. آنها از ما برای حضور در این نشست که با حضور ترکیه، انگلیس، فرانسه و آلمان و در فوریه 2020 در استانبول برگزار می‌شود، دعوت به عمل نیاورده‌اند. اگرچه ما روابطی با ترکیه نداریم اما هنوز بخش‌هایی از سرزمین ما را اشغال کرده‌اند و در پشت بسیاری از این بحران‌ها هستند.

مذاکرات آستانه – 14 روز سه‌شنبه پشت درهای بسته برگزار شد، در حالی که امروز طرف‌های حاضر جلسه عمومی را برگزار می‌کنند و ابلاغیه‌ای مشترک منتشر می‌شود.

پیشتر رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه اعلام کرده بود نشستی درباره سوریه در فوریه برگزار می‌شود.

در دسامبر اردوغان نشستی چهار جانبه را با حضور امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و در حاشیه نشست ناتو در لندن درباره سوریه برگزار کرد و درباره اوضاع در این کشور به گفت‌وگو پرداخت.

کلید واژه ها: سوریه


نظر شما :