دو پژوهشگر ایرانی دیگر هم از اتهام نقض تحریم مبرا شدند

۲۱ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۴ کد : ۱۹۸۸۱۵۱ سرخط اخبار

کمتر از یک هفته بعد از آزادی دکتر «مسعود سلیمانی» و ورود او به ایران، دادگاهی در آمریکا اتهامات مطروحه علیه دو دانشجوی او را نیز رد کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که همزمان با آزادی دکتر «مسعود سلیمانی» پژوهشگر ایرانی، دادگاهی در آمریکا دو پژوهشگر ایرانی دیگر را هم از اتهام نقض تحریم مبرا کرده است.

به نوشته روزنامه «واشنگتن‌پست»، «محبوبه قائدی» و «مریم جزایری» در پرونده‌ای مشترک با سلیمانی، به تلاش برای صادرات مواد تحقیقاتی و دارویی به ایران و نقض تحریم‌ها متهم شده بودند.

بنا بر این گزارش، روز چهارشنبه دادگاهی در آتلانتا، اتهام نقض تحریم این دو دانشجوی سابق سلیمانی را رد کرده است.

جزایری در سال ۲۰۱۶ و زمانی که قصد داشت در آتلانتا سوار هواپیما شود، به اتهام حمل اقلام آزمایشگاهی بازداشت شده بود. قائدی نیز که در آن زمان در دانشگاه «ییل» مشغول پژوهش بود، به مشارکت در انتقال اقلام دارویی متهم شده بود.

سلیمانی نیز با اتهاماتی مشابه سال گذشته میلادی هنگام ورود به آمریکا بازداشت شده بود. هفته گذشته او در جریان یک مبادله زندانیان، آزاد شد و به تهران بازگشت. در مقابل، جمهوری اسلامی ایران هم «ژیو وانگ» تبعه آمریکایی را که به جرم جاسوسی برای آمریکا در ایران در زندان بود را آزاد کرد.

کلید واژه ها: تحریم ایران


نظر شما :