امام جمعه رشت: از عملکرد وزارت خارجه در برخورد با سفیر انگلیس گله‌مندیم

۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۸ کد : ۱۹۸۸۹۲۴ سرخط اخبار

امام‌جمعه رشت با اشاره به حرکت ناشایست سفیر انگلیس گفت: ما از وزارت خارجه گله داریم، ما رابطه با انگلیس را نمی‌خواهیم و از امروز فریاد مرگ بر انگلیس مردم ایران نیز بلند است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلای رشت با تأکید بر اینکه رهبر انقلاب خط قرمز ماست و فرمایشات ایشان فصل الخطاب است، اظهار کرد: آن‌هایی که با رهبر انقلاب مقابله می‌کنند نادان هستند و باید از سوی ملت تنبیه شوند.

وی با بیان اینکه شهادت حاج قاسم از نتایج شوم برجام بود، افزود: ما باید برای برجام ‌مجلس عزا بگیریم و لباس سیاه بر تن کنیم نه اینکه جشن بگیریم.

امام‌جمعه رشت با اشاره به حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی گفت: این نمایش میلیونی نشان داد مردم به خادمی حاج قاسم ایمان داشتند و به خدام خود علاقه‌مند هستند.

وی با اشاره به اذعان دیگر ملت‌های جهان مبنی بر اینکه حاج قاسم خود را فدای مظلومان جهان کرده بود، بیان کرد: هنوز پس از گذشت ۴۰ سال مردم ایران در مسیر هستند و باور دارند که باید به خادم خود ایمان داشته باشند.

فلاحتی با درخواست از رسانه‌های انقلابی برای حمایت و همراهی با رهبر انقلاب بیان کرد: ملت ما آگاه و بیدار هستند و مانند ملت پس از رحلت پیامبر نیستند که همه‌چیز را فراموش کرده و پشت ولی خود را خالی کنند.

وی با تأکید بر اینکه حادثه هواپیمای اکراینی از محبوبیت سپاه پاسداران نمی‌کاهد، گفت: سپاه پاسداران چند ویژگی دارند که از محبوبیت او نمی‌کاهد، سپاه از مردم و برای مردم است و امام فرمودند که اگر سپاه نبود ملت نبود، سپاه محبوب ملت بود و هنوز محبوب مردم است.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه سپاه مایه افتخار دنیای اسلام است، افزود: سپاه مایه افتخار جبهه مقاومت در دنیاست و برای افتخار سپاه همین بس که شهید سپهبدی از سپاه به دست آمریکا شهید شد که ملت‌های دنیا او را ناجی مستضعفان می‌دانند و برای نخستین بار یک پایگاه مهم آمریکا را در دنیا در هم شکست.

فلاحتی با بیان اینکه آمریکا تا زمانی که خوی خباثت و درندگی دارد مورد مخالفت ملت‌های آزاده جهان است، افزود: مگر تاکنون ملت ما با دستان شرورانه قدرت‌های اروپا و آمریکا اداره شد که بخواهیم چشم به خارج داشته باشیم؟!

وی با بیان اینکه نمی‌توان روابط خارجی را از ملت‌ها گرفت، گفت: اینکه بخواهیم تمام امور کشور را به سیاست خارجی گره بزنیم و به ادعا کنیم که نمی‌توان به استقلال داخلی تکیه کنیم زبانی است.

امام‌جمعه رشت با اشاره به حرکت ناشایست سفیر انگلیس تصریح کرد: قبل از اینکه این مرد برود باید او را اخراج می‌کردند، این امر مانند این است که به یک کاندیدای رد صلاحیت شده بگوییم برو انصراف بده، ما از وزارت خارجه گله داریم، ما رابطه با انگلیس را نمی‌خواهیم و از امروز فریاد مرگ بر انگلیس مردم ایران نیز بلند است.

فلاحتی با اشاره به انصراف برخی از سینماگران در جشنواره فجر افزود: امروز جمهوری اسلامی نیاز به همراهی با مردم دردمند دارد و این حوادث اخیر بیشتر نمکی بر روی زخم‌ها است.

وی با اشاره به دوراهکار قولی و فعلی تنبیه در تربیت فرزندان گفت: هر دو راهکار تنبیه درمان است که در بخش گفتار پدر و مادری که می‌خواهند فرزند را تربیت کنند باید از شیوه‌های گوناگون استفاده کنند.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه تربیت روح برتر از تربیت جسم است، افزود: در تربیت روح و روان و انسان‌سازی، کار مربی بسیار مشکل است.

فلاحتی با تأکید بر اینکه عدم تربیت درست فرزند متوجه جامعه آینده خواهد شد، گفت: در بخش گفتار زبان است و این زبان باید طوری بچرخد که آنچه برای فرزند بیان می‌شود، کارآمدی لازم را داشته باشد، زبان می‌تواند سری را بر باد دهد یا سر جداشده را به تن وصل کند.

وی با بیان اینکه زبان در آغاز تربیت لین باشد، افزود: زبان نرم چنان می‌کند که شخص به خود می‌آید و دیگر زبان سنگین را در تربیت خود اعمال نخواهد کرد.

کلید واژه ها: ایران و انگلیس


نظر شما :

بی نام ۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۶
این کار اصلا در حیطه کاری شما نیست
رضا ۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۶
وقتی همکار شما آقای علم الهدی تکه تکه کردن سفیر انگلیس را با غرور اعلام میکند آیا نیازی به دیپلوماسی و وزارت امور خارجه است؟ ایشان به جای شما حکم نهائی را داده و نیازی به شما و امثال شما نیست که اظهار نظر کنند.