سومین روز درگیری میان داعش و کردهای سوری در حسکه/شمار کشته‌های زندان غویران به ۷۸ تن رسید

۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۷ کد : ۲۰۰۹۲۹۰ سرخط اخبار

تعداد کشته شدگان زندان غویران در حسکه سوریه به ۷۸ تن رسید که ۴۵ تن از آن‌ها از اعضای داعش هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دیده‌بان حقوق بشر سوریه امروز شنبه اعلام کرد، ۱۳۰ زندانی داعشی فراری از زندان غویران در حسکه بازداشت شدند اما تعداد واقعی فراری‌ها مشخص نیست.

امروز و برای سومین روز متوالی درگیری‌ها میان تروریست‌های فراری داعش و نیروهای ضد تروریسم با حمایت ائتلاف آمریکا ادامه دارد و زندان غویران همچنان تحت کنترل داعش است.

این درگیری از پنجشنبه شب آغاز شد و روز جمعه هم ادامه داشت.

تعداد کشته شدگان زندان غویران به ۷۸ تن رسیده است که ۴۵ تن از آن‌ها از داعشی‌ها و ۲۸ تن از نیروهای امنیت داخلی کرد و نگهبانان زندان و نیروهای ضد تروریسم و پنج غیرنظامی هستند.

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که تعداد کشته شدگان احتمالا بیش از این است چراکه سرنوشت ده‌ها تن هنوز مشخص نیست و تعداد زیادی زخمی وجود دارد که حال برخی از آن‌ها وخیم است.

به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه صدها داعشی از زندان غویران فرار کرده‌اند.

به دنبال این رخداد ارتش عراق تدابیر امنیتی را در مرز دو کشور تشدید کرده است.

زندان غویران واقع در استان حسکه در شمال شرقی سوریه، یکی از بزرگترین زندان‌های سوریه است که تعداد زیادی از داعشی‌ها را در خود جای داده است. حدود ۳۵۰۰ زندانی از نیروها و رهبران داعش در این زندان بودند. حمله به این زندان یکی از بدترین حملات از زمان اعلام نابودی داعش در سوریه در مارس ۲۰۱۹ است.

همچنین به گفته منابع صدها غیرنظامی از محله‌های اطراف و نزدیک زندان غویران به مناطق دورتر کوچ کرده‌اند.


( ۳ )

نظر شما :

ابراهیم قدیمی ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۹
درمقایسه تفاوت بین عملکرد اسرائیل در فلسطین وامارا ت وعربستان در یمن چیست؟بهتصور من امادات و عربستان از اسرائیل خون ریزتر است۔اسرائیل یهودی عرب مسلمان را میکشد۔عربستان وامارات مسلمان عرب مسلمان را۔
مرگ بر امریکا ویارانش ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۵۱
بزرگترین تروریست همانا امریکا ونوکران قاچاقچی وکودک کش(پ.ک.ک.) میباشد که در عرض ۲۰ سال اشغال عراق وسوریه بیش از ۴ میلیون انسان بی گناه را کشته اند، وداعش هم بهانه ای است برای کشتن اهالی بومی وجایگزین تروریستهای کردی، والا زندانیانی که بیش از ۱۰ سال گرسنگی دچار انواع بیماریها شده اند چگونه میتوانند با دست وپای زنجیر بسته بر علیه تروریستهای واقعی (پ.ک.ک) که تا دندان مسلح هستند بجنگند؟