معاون اجرایی رئیس جمهور: گره‌های بزرگی از روابط بین الملل در حال گشایش است

۰۹ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۲۷ کد : ۲۰۱۹۷۴۰ سرخط اخبار

معاون اجرایی رییس جمهور گفت: با دیپلماسی دولت سیزدهم گره‌های بزرگی از روابط بین الملل در حال گشایش است.

به گزارش ایسنا، محسن منصوری در دیدار امروز خود با امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان که در محل دفتر امام جمعه کرج انجام شد، ضمن تبریک دهه کرامت، به اشراف آیت الله حسینی همدانی به مسائل استان اشاره کرد و افزود: دولت سیزدهم با تمامی ظرفیت درصدد است که مشکلات، موانع و کاستی ها را برطرف کند.

وی ادامه داد: با دیپلماسی دولت سیزدهم گره‌های بزرگی از روابط بین الملل در حال گشایش است و به ویژه در ایام اخیر شاهد گسترش روابط خصوصا در کشورهای همسایه، هستیم.

منصوری با اشاره به اقدامات دولت در حوزه های اجتماعی و اقتصادی، گفت: به لحاظ شاخص رشد اقتصادی نسبت به ۵ سال قبل از دولت سیزدهم شاهد رشد ۴ درصد بودیم و در شاخص نفت این رشد به ۱۵ درصد و کشاورزی ۸ درصد رسید.

وی افزود: تورم نسبت به اسفند و فروردین گذشته به صورت نقطه به نقطه با کاهش رو به رو بود، از این رو دولت با اهتمامی ویژه بر روی این موضوع متمرکز شده است؛ چراکه مستقیم با معیشت مردم ارتباط دارد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با ارائه گزارشی از بازدید های صورت گرفته از پروژه های مهم استان البرز، گفت: امید است با اراده که در استان و در سطح ملی شکل گرفته گره گشایی از پروژه ها به تسریع در بهره برداری و تحقق خواست مردم برسد.

وی افزود: توافق ها و پیگیری های خوبی در استان شکل گرفته و همراهی ملی نیز به این سو معطوف شده است که یکی از آنها انتقال زندان رجایی شهر است که به زودی اجرایی خواهد شد.

منصوری گفت در پایان گفت: امید که پس از بازدید های امروز روند پیشرفت پروژه ها سرعت گیرد و موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کنیم.


نظر شما :