«عهد التمیمی» در میان اسرای آزاد شده مرحله ششم

۰۹ آذر ۱۴۰۲ | ۱۱:۵۸ کد : ۲۰۲۳۳۷۲ سرخط اخبار

رژیم صهیونیستی در ساعات اولیه امروز (پنجشنبه) عهد التمیمی، فعال برجسته فلسطینی را در چارچوب توافق آتش‌بس موقت در غزه با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) آزاد کرد.

به گزارش ایسنا، اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی صبح امروز (پنجشنبه) فهرست اسامی فلسطینیان آزادشده را منتشر کرد که نام «عهد التمیمی» فعال برجسته فلسطینی نیز میان آنها بود.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، یک مسئول فلسطینی اعلام کرد که عهد التمیمی که در زندان «الدامون» در نزدیکی شهر «حیفا» بازداشت بود، آزاد شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی ششم نوامبر اعلام کرده بود که التمیمی را در عملیات یورشی به روستای نبی صالح در شمال غرب رام‌الله بازداشت کرد.

 ۲۱ مارس ۲۰۱۷، یک دادگاه صهیونیستی عهد التمیمی را به اتهام سیلی زدن به یک سرباز اشغالگر، ممانعت از کار و حمله به او به هشت ماه زندان، هشت ماه حبس تعلیقی و جریمه نقدی در حدود (۱۵۰۰ دلار) محکوم کرد. در حالی که همین دادگاه در همان تاریخ مادرش نریمان التمیمی را محکوم کرد و او یک روز پس از دستگیری دخترش در پاسگاه نظامی بازداشت و به هشت ماه حبس تعزیری و پنج ماه حبس تعلیقی و جریمه تقریباً (۲۰۰۰ دلار) محکوم شد.

عهد التمیمی پس از آزادی‌اش گفت: «زنان بازداشت شده در معرض اذیت و آزار قرار گرفته و از غذا و آب محروم هستند.»

التمیمی در ادامه تاکید کرد که سربازان رژیم صهیونیستی پدرش «باسم التمیمی» را نیز که در زندان‌های این رژیم بازداشت است تهدید به کشتن کرده‌اند.

قطر صبح امروز (پنج‌شنبه) از تمدید یک روزه آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین خبر داد.

ششمین روند تبادل اسیران میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب انجام شد.

چهارشنبه گذشته و پس از چند روز مذاکره غیرمستقیم، رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین به توافق برای آتش‌بس موقت به مدت چهار روز و تبادل اسرا دست یافتند.

طبق توافق تبادل اسرا که جمعه پیش مرحله اول آن اجرایی شد، در مقابل آزادی هر اسیر صهیونیست، سه اسیر فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد می‌شوند. این توافق در حالی انجام شد که رژیم صهیونیستی مجبور به پذیرش شروط مقاومت شد. این آتش‌بس دوشنبه هم به مدت دو روز دیگر تمدید شده بود.


( ۲ )

نظر شما :