نتانیاهو ، یمن را تهدید کرد

۱۹ آذر ۱۴۰۲ | ۱۱:۱۱ کد : ۲۰۲۳۵۲۹ سرخط اخبار

درپی حملات ارتش یمن به کشتی‌های رژیم اشغالگر در دریای سرخ و تنگه باب المندب در حمایت از ملت و مقاومت فلسطین، رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی صنعا را تهدید کرد. وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن هم بر آمادگی کامل برای پاسخگویی به هرگونه اقدام و تحرک نظامی علیه یمن تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، ضیف‌الله الشامی، وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن در پاسخ به تهدیدهای نتانیاهو گفت: ما کاملا آماده هرگونه اقدام و تحرک نظامی علیه یمن هستیم.
وی در گفت وگو با شبکه الجزیره تاکید کرد: هر کشتی که برای رساندن کمک و یا هر چیز دیگری به صهیونیست‌ها اقدام کند در تیررس ما قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: ما تمام توانمان را برای مقابله با تجاوز به برادرانمان در غزه به کار گرفته‌ایم.

«تزاخی هانگبی»، رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در سخنانی با مطرح کردن تهدیدات توخالی، گفت که اگر اقداماتی برای توقف عملیات ارتش یمن علیه این رژیم انجام نشود، تل‌آویو به حملات آن پاسخ نظامی خواهد داد.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی به نقل از هانگبی گزارش داد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و اولاف شولتس، صدراعظم آلمان اعلام کرده‌است که اگر آمریکا اقدام نکند اسرائیل علیه حوثی‌های یمن اقدام نظامی خواهد کرد.

هانگبی همچنین درباره جنگ غزه گفت که این جنگ ممکن است چند ماه و حتی بیشتر ادامه داشته باشد و دولت آمریکا موعدی برای توقف جنگ تعیین نکرده‌است.

مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره جنگ در جبهه شمال فلسطین اشغالی و مرز لبنان نیز گفت: اوضاع به همین شکل باقی نخواهد ماند.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصر بفردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» انجام داد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

درپی تداوم جنایات صهیونیست‌های جبهه‌های مقاومت لبنان، یمن و عراق نیز به عملیات «طوفان الاقصی» مقاومت فلسطین ملحق شده و تا بدین لحظه ضربات سنگینی را به رژیم صهیونیستی و متحد اصلی آن، آمریکا وارد کردند.


( ۵ )

نظر شما :