واکنش نتانیاهو به اظهارات بایدن درباره کاهش حامیان رژیم صهیونیستی

۰۹ اسفند ۱۴۰۲ | ۰۲:۲۷ کد : ۲۰۲۴۷۷۴ سرخط اخبار

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره کاهش تعداد حامیان این رژیم در جهان واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در فیلمی ویدئویی تاکید کرد از هر پنج آمریکایی چهار نفر حامی رژیم صهیونیستی هستند.

وی این سخنان را در پاسخ به اظهارات «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد که گفته بود اگر تل‌آویو به عملکرد فعلی خود در جنگ غزه ادامه دهد، حمایت جهان را از دست خواهد داد.

به نقل از سایت خبری النشره، نتانیاهو توضیح داد: از ابتدای جنگ غزه، من یک کمپین سیاسی را رهبری می‌کنم که هدفش محدود کردن فشارها برای پایان دادن به جنگ قبل از زمان آن و از سوی دیگر جلب حمایت از اسرائیل است.

وی افزود: موفقیت‌های بزرگی در این زمینه کسب کرده‌ایم و امروز یک نظرسنجی در آمریکا منتشر شد که نشان می‌دهد ۸۲ درصد مردم آمریکا از اسرائیل حمایت می‌کنند.

نتانیاهو ادامه داد: این بدان معناست که از هر پنج شهروند در آمریکا چهار نفر از اسرائیل حمایت می کنند نه حماس. این به ما قدرت بیشتری برای ادامه جنگ تا پیروزی مطلق می‌دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته در گفت‌وگو با شبکه خبری «ان‌بی‌سی» با بیان اینکه رژیم صهیونیستی موافقت کرده است در ماه رمضان در نوار غزه عملیات نظامی انجام ندهد، افزود: «اسرائیل از حمایت اکثر کشورهای جهان برخوردار شده است اما اگر به همین شکل فعلی به عملکرد با دولت غیرمعمول محافظه کار خود ادامه دهد حمایت جهان را از دست خواهد داد و این به نفع اسرائیل نیست.

بایدن ابراز امیدواری کرد تا قبل از ماه رمضان یک توافقی درباره آتش بس در نوار غزه حاصل شود.


( ۱ )

نظر شما :