اظهارات آستین نشان داد اسرائیل به نابودی حماس نزدیک نیست

۱۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۵۶ کد : ۲۰۲۴۸۲۱ سرخط اخبار

وبگاه شبکه انگلیسی «اسکای نیوز» به اظهارات اخیر لوید آستین پرداخته و خاطرنشان کرد که استناد علنی وی به آمار و ارقام وزارت بهداشت فلسطین در غزه «از نظر افزایش فشار بر اشغالگران از اهمیت بالایی برخوردار است».

به گزارش ایسنا،‌ پایگاه اینترنتی شبکه اسکای نیوز انگلیس روز جمعه اظهارات لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در مورد تعداد زنان و کودکان به شهادت رسیده توسط نظامیان اشغالگر از هفت اکتبر را مورد بررسی قرار داد و اشاره کرد که استناد علنی او به آمارهای وزارت بهداشت در غزه «اهمیت زیادی» دارد.

از آستین روز پنجشنبه در کنگره آمریکا درباره تعداد زنان و کودکان شهید شده توسط «اشغالگران» از هفت اکتبر تاکنون پرسیده شد و او پاسخ داد که «تعداد از ۲۵ هزار نفر فراتر رفته‌است».

طبق گزارش اسکای نیوز، پنتاگون آمریکا بعداً اضافه کرد: «ما نمی‌توانیم به طور مستقل آمار تلفات غزه را تأیید کنیم و آستین به تعداد کل کشته‌ها اشاره کرد.»

در گزارش وبگاه شبکه بریتانیایی آمده‌است که این واقعیت که وزیر دفاع آمریکا به طور علنی به ارقام و آمار وزارت بهداشت فلسطین در غزه اشاره کرده‌است، «از اهمیت بالایی برخوردار است».

این شبکه افزود این «عمدا یا ناخواسته همزمان با ادامه مذاکرات آتش‌بس و متوقف شدن مکرر آن فشار بر اسرائیل را افزایش می‌دهد».

این گزارش بدبینی دائمی را که دولت ایالات متحده «در دقت و صحت آمار منتشر شده توسط غزه» اتخاذ کرده بود، یادآور شد و تاکید کرد که این مساله «همراستا با اسرائیلی‌ها و تعدادی از دولت‌های غربی است که مدعی‌اند اعتماد کردن به آمار وزارت بهداشت غزه از زمانی که جنبش حماس آن را اداره می‌کند، اشتباه است».

به نوشته این وبگاه، آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت غزه حاکی از آن است که «حدود ۳۰ هزار نفر» شهید شده‌اند و «همه اینها به ما نشان می‌دهد که اسرائیل به هیچ وجه به هدف اعلام شده خود، نابودی کامل حماس نزدیک نیست».

در سایه این موضوع، این وبگاه اشاره کرد که آمار وزارت بهداشت غزه که «چند ماه توسط دولت آمریکا تضعیف شده بود»، اکنون توسط برجسته‌ترین حامی ادامه جنگ در غزه استفاده می‌شود.

این در حالی است که بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت غزه، تعداد قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی به ۳۰ هزار و ۲۲۸ شهید و ۷۱ هزار و ۳۷۷ مجروح رسیده‌است.

همچنین نظرسنجی جدیدی که توسط رویترز با همکاری ایپسوس انجام شد، پنجشنبه، نشان داد که اکثر دموکرات‌ها نامزدی را ترجیح می‌دهند که از کمک نظامی آمریکا به اسرائیل حمایت نمی‌کند.


( ۲ )

نظر شما :