بیروت: به قطعنامه ۱۷۰۱ پایبندیم

۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۰:۱۶ کد : ۲۰۲۵۷۱۴ سرخط اخبار

وزیر خارجه لبنان در سخنانی تاکید کرد که کشورش خواهان جنگ با رژیم صهیونیستی نیست.

به گزارش ایسنا، «عبدالله بوحبیب» وزیر امور خارجه دولت پیشبرد امور (موقت) لبنان در این باره تاکید کرد که بیروت به قطعنامه ۱۷۰۱ پایبند است.

طبق گزارش شبکه روسیا الیوم، وی گفت که لبنان بر لزوم توقف جنگ و آمادگی برای ترسیم مرزهای زمینی با رژیم صهیونیستی تاکید دارد.

عبدالله بوحبیب افزود: «لبنان جنگی را که همچنان بر صحنه حاکم است، نمی‌خواهد».

وی همچنین تاکید کرد که راه حل‌های دیپلماتیک مبتنی بر مشروعیت بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل تنها راه تضمین صلح و ثبات بین‌المللی است.

وزیر خارجه لبنان ادامه داد: آتش‌بس راه را برای دستیابی به ثبات پایدار هموار می‌کند.

بمباران متقابل حزب‌الله و نیروهای اشغالگر در مرز جنوبی لبنان با گسترش و نوع حملات، علی‌رغم تلاش‌های دیپلماتیک با هدف مهار بحران همچنان ادامه دارد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به‌صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده است.


نظر شما :