آمادگی ایران برای گسترش و ارتقاء روابط با سنگاپور

۰۴ تیر ۱۴۰۳ | ۱۱:۲۱ کد : ۲۰۲۶۷۸۵ سرخط اخبار

اونگ کنگ یونگ، فرستاده ویژه وزیر امور خارجه سنگاپور که برای شرکت در نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا (ACD) به تهران سفر کرده است، ظهر یکشنبه با علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، باقری برگزاری نشست مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا در تهران و شرکت فعال کشورهای عضو را نشانگر اراده جدی برای ساختن جهانی به دور از سازوکارهای یکجانبه‌گرایانه و زورمدارانه دانست و تقویت ارتباط و همکاری میان سازمان‌های منطقه‌ای مانند ای سی دی و آسه آن را در راستای تقویت این رویکرد و منافع کشورهای شرق و غرب آسیا دانست.

سپرست دستگاه دیپلماسی با اعلام آمادگی کشورمان برای  گسترش و ارتقا روابط بین دو کشور به خصوص در عرصه‌های اقتصادی و تجاری میان ایران و سنگاپور، بر ضرورت نهایی سازی توافقات و تفاهنامه‌های منعقده بین ۲ کشور تاکید نمود.

اونگ کنگ یونگ، فرستاده ویژه وزیر امور خارجه سنگاپور نیز در این دیدار بر آمادگی کشورش برای توسعه و گسترش روابط ۲ کشور در سطوح ۲ جانبه و همچنین همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

وی همچنین بر ضرورت تقویت تعاملات و سفر متقابل مقامات ۲ کشور به منظور برنامه‌ریزی برای توسعه و گسترش روابط و استفاده از ظرفیت‌های موجود بین ۲ کشور را مورد اشاره قرار داد.


نظر شما :