ایران اتهام حمایت از «پ.ک.ک» را رد کرد

۱۸ شهریور ۱۳۹۱ | ۰۵:۰۲ کد : ۱۹۰۶۵۱۹ سرخط اخبار

سخنگوی سفارت ایران در آنکارا در مورد ادعاهای حمایت ایران از حزب کارگران کرد ترکیه موسوم به ˈپ.ک.کˈ گفت: جمهوری اسلامی ایران بزرگترین حامی ترکیه در مبارزه با تروریسم است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه آکشام چاب ترکیه در شماره روز پنجشنبه خود ، گفت وگوی خبرنگار این روزنامه با سخنگوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه را با عنوان «برای برهم زدن روابط ایران و ترکیه تلاش می کنند» به چاپ رساند که در آن عبدالرضا شقاقی درباره ادعاهای فعالیت جاسوسی ایران در ترکیه و حمایت این کشور از پ.ک.ک با تاکید بر این که ایران بزرگترین حامی ترکیه در مبارزه با تروریسم است، گفت: تلاش هایی برای برهم زدن روابط دو کشور وجود دارد.

وی با اشاره به این که دولت آنکارا درباره پرسش نیروهای امنیتی در خصوص آن چه که فعالیت جاسوسی ایران در رسانه ها بازتاب یافته است، اطلاعاتی در اختیار سفارت ایران قرار نداده است، گفت: سفارت ایران هفته گذشته یادداشتی را در این زمینه تقدیم وزارت امور خارجه ترکیه کردکه هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

وی با تکذیب ادعاهای حمایت ایران از پ.ک.ک گفت: به هیچ وجه موضوع حمایت ایران از پ.ک.ک مطرح نیست و ایران نخستین کشور حامی ترکیه در مبارزه با پ.ک.ک است و طرح این گونه ادعاهای هدفمند، ریشه خارجی دارد و تلاش می شود روابط دو کشور را برهم زنند.

کلید واژه ها: ترکیه پ.ک.ک


نظر شما :