خواهر بشار اسد ساکن دبی شد

۰۳ مهر ۱۳۹۱ | ۱۹:۳۹ کد : ۱۹۰۷۲۱۵ سرخط اخبار

بشری اسد مادر پنج فرزند است که به گفته منابع سوری آنها را در یکی از مدارس خصوصی دبی ثبت نام کرده است.بشری اسد، تنها خواهر بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و همسر آصف شوکت، یکی از سه مقام ارشد سوری که در پی حادثه تروریستی دمشق کشته شد، ساکن دبی در امارات متحده عربی شده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، بشری اسد یکی از شاهین های مطرح در حکومت اسد محسوب می شود که د ر رشته داروسازی تحصیل کرده است و در حال حاضر در نیمه پنجم زندگی اش به سر می برد. وی مادر پنج فرزند است که به گفته منابع سوری آنها را در یکی از مدارس خصوصی دبی در سال تحصیلی جدید ثبت نام کرده است.

ایمن عبود النور، صاحب پایگاه اینترنی «کلنا شرکاء» که یک سایت مخالف اسد است، در این باره گفت: بشری اسد هیچ منصب رسمی سیاسی نداشته و به دلیل اختلاف نظری که به برادرش پیدا کرده خاک سوریه را ترک کرده است.

وی همچنین گفت که وی با برادرش اختلافات سنگینی دارد به گونه ای که اسد بیشتر او را نزدیک به مخالفان می داند تا وفادار به حکومت خود.

لازم به یادآوری است که بشری اسد در سال 2008 به همراه فرزندانش از سوریه خارج شد و به مدت یک سال در ابوظبی ساکن شد.

گفته می شود که نقل مکان وی به دبی بدون هماهنگی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه صورت گرفته اما ماهر اسد در جریان این سفر بوده است.

ماهر اسد فرمانده گارد ریاست جمهوری و یکی از چهره های اصلی مدافع نظام است که فرماندهی هنگ چهارم ارتش را نیز بر عهده دارد که مخالفان وی را متهم می کنند که از گردانندگان اصلی سرکوب مخالفان است.

طی ماه های گذشته بازرگانان و ثروتمندان بسیاری از سوریه به دبی منتقل شده اند.

کلید واژه ها: سوریه دبی


( ۱ )

نظر شما :