هاشمی: آمریکا در حال توطئه‌ جدید علیه ایران است

۰۷ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۳:۴۴ کد : ۱۹۱۶۷۰۶ سرخط اخبار
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: به دلیل افزایش فشارها، نخواستم فردی مستبد به رأی باشم و ثبت نام کردم و قصدم در مرحله اول کمک به خلق حماسه سیاسی مورد نظر رهبری معظم انقلاب و در مرحله دوّم در صورت توفیق، خدمت به مردم بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله هاشمی رفسنجانی، در دیدارهای جداگانه با تعدادی از جوانان فعال سیاسی و جمعی از اعضای شورای مرکزی هماهنگی اصلاحات، تأسیس جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر قانون اسلام و مکتب اهل بیت (ع) را که به رهبری امام راحل (ره) و حمایت روحانیت و همراهی توده های مردم شکل گرفت موهبتی الهی و نوعی اتمام حجت خداوند بر مردم ایران در مقطع بی نظیر تاریخ تشیّع ذکر کرد و گفت: با تکیه بر اصول اسلامی و حضور همه جانبه مردم و نقش پررنگ آنان در صحنه های مختلف، تاکنون از بحران ها و فراز و نشیب های طبیعی و تحمیلی داخلی و خارجی عبور کرده ایم.

وی در تحلیل آسیب شناسی انقلاب اسلامی گفت: متأسفانه کسانی که در مبارزات دوران انقلاب سهمی نداشتند و حتی برخی از آنها مبارزه را حرام می دانستند که اسامی آنها نیز در تاریخ انقلاب محفوظ و شاخص ها، حرفها و مواضع آنها نیز مشخص است، امروز بعضی مصادر را در دست گرفته اند وانقلابی نماها در لباس دین و با شعارهای انقلابی، درصدد ایجاد انحراف در اهداف و آرمانهای بلند امام راحل (ره) و مبانی اسلامی هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پاسخ به ابراز تأسف حاضران در مورد رد احراز صلاحیت ها، با اشاره به خیل عظیم درخواست و تقاضاها از سوی قشرها و صنوف مختلف ظرف چند ماه گذشته از وی برای حضور در عرصه این دوره انتخابات گفت: از اقدام صحیح و صریحی که انجام دادم کاملاً راضی و خداوند را شاکرم چون این تصمیم را براساس احساس وظیفه و رعایت مصالح و منافع نظام گرفتم و اینک در نزد خداوند، تاریخ و مردم فهیم و قدرشناس ایران شرمنده نیستم و اگر یکبار دیگر نیز به گذشته برگردم همین تصمیم را خواهم گرفت.

هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: هرچند نگرانی هایم باقی است ولی در نزد وجدان خود آسوده خاطرم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: همان زمان که اصرارها برای حضورم در انتخابات زیاد بود در پاسخ می گفتم تمام موانع و اسراری را که می دانم نمی توانم بازگو کنم ولی به دلیل افزایش فشارها، نخواستم فردی مستبد به رأی باشم و ثبت نام کردم و قصدم در مرحله اول کمک به خلق حماسه سیاسی مورد نظر رهبری معظم انقلاب و در مرحله دوّم در صورت توفیق، خدمت به مردم بود.

هاشمی رفسنجانی با تشریح شرایط کشور و وضع نامساعد منطقه و اطراف ایران و تهدیدها و تحریم های خارجی گفت: کشور در شرایط کنونی نیاز به وحدت و انسجام و یکپارچگی دارد و نباید دعواهای سیاسی و جناحی به تزلزل اراده مردم بیانجامد.

وی با اشاره به وضعیت کشورهای سوریه، عراق و لبنان و برنامه هایی که استکبار جهانی علیه کشورهای اسلامی و منطقه دارد گفت: در حالی که آمریکا، منافقین تروریست را از لیست سیاه خارج و در کنار کاخ سفید مورد حمایت قرار می دهد، حزب ا.. لبنان را متهم به تروریسم می کند و علیه جمهوری اسلامی ایران در حال توطئه های جدید است، ایشان گفت : باید انقلاب و نظام اسلامی را حفظ و جلوی انحرافات را بگیریم.

در ابتدای هر یک از این دیدارها، جمعی از حاضرین با تقدیر و سپاس از اقدام آیت الله هاشمی رفسنجانی در اجابت درخواست گروههای مردمی و شخصیت های علمی و دینی کشور، تصمیم وی را شجاعانه، ایثارگرانه، ارزشمند و توأم با تدبیر و عقلانیت توصیف کردند.

کلید واژه ها: انقلاب رفسنجانی


نظر شما :