احضار کاردار قطر در تهران به وزارت امور خارجه

۱۴ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۸:۰۲ کد : ۱۹۱۷۰۱۰ سرخط اخبار

 

در پی اطلاعیه وزارت اطلاعات مبنی بر کشف یک شبکه خرابکاری وابسته به یکی از کشورهای عرب منطقه کاردار قطر در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد.
 
یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه در گفت وگو با خبرگزاری فارس، خبر احضار کاردار قطر در تهران به وزارت خارجه را تأیید کرد.
 
در پی اطلاعیه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران مبنی بر کشف یک شبکه خرابکاری وابسته به یکی از کشورهای عرب منطقه، کاردار سفارت قطر در تهران در غیاب سفیر این کشور به وزارت امور خارجه کشورمان احضار و مراتب اعتراض شدید تهران به وی ابلاغ شد.
 
براساس این گزارش از کاردار قطر خواسته شد تا اعتراض جمهوری اسلامی ایران را به اطلاع مقامات کشورش برساند.
 
وزارت اطلاعات 12 خرداد با صدور اطلاعیه ای از شناسایی و بازداشت اعضای یک شبکه تروریستی برای انجام عملیات خرابکارانه در روز انتخابات 24 خرداد خبر داد.
 
در این اطلاعیه آمده است: «به استحضار ملت شریف ایران می رساند که سربازان گمنام امام زمان (عج) در پی سرنخ یابی از یک شبکه خرابکاری وابسته به دشمنان ایران و اسلام و پس از جمع آوری های دقیق و همه جانبه اطلاعاتی و گستردن تورهای ضد جاسوسی و ضد تروریستی، موفق به شناسایی و بازداشت کلیه اعضای یک شبکه خیانت پیشه شدند.
 
سر شبکه این گروه از چند سال پیش به استخدام سازمان جاسوسی یکی از وابسته ترین و مرتجع ترین کشورهای عربی منطقه درآمده بود. کشوری که در هیچ یک از ابعاد سیاسی، نظامی، اقتصادی، اطلاعاتی و فرهنگی، قابلیت کوچکترین هماوردی با ایران مستقل و مقتدر و همیشه سرافراز را نداشته و از ابتدا قابل پیش بینی بود که به نیابت از کارفرمایان غربی – صهیونیستی حاکمانش، پا به این عرصه خطرناک گذاشته است. به ویژه آنکه در سال های اخیر، روز به روز وابستگی های آن کشور به رژیم صهیونیستی آشکارتر و حضور رژیم جعلی اشغالگر در این کشور، گسترده تر و همه جانبه تر شده است. ادامه پی گیری های جهادگران خاموش اطلاعاتی، منجر به حصول مستندات مستحکمی از ابعاد مختلف پرونده و نقش نیابتی آن کشور مرتجع منطقه برای صهیونیسم و استکبار غربی شد.»

کلید واژه ها: قطر


نظر شما :