احمدی نژاد: چاوز همیشه زنده است

۲۱ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۰:۴۶ کد : ۱۹۱۷۲۳۰ سرخط اخبار

رییس جمهور در دیدار سفیر جدید ونزوئلا گفت: امروز ملت های آمریکای لاتین بیدار شده اند و راه انقلاب بولیواری را که راه استقلال، عزت، ایستادگی و مقاومت است، شناخته اند؛ این راه حتما به پیروزی خواهد رسید و اساسا ذات این راه پیروزی است.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری نوشت: محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ظهر امروز دوشنبه در مراسم دریافت استوارنامه «امه نوتب زمبرانو» سفیر جدید ونزوئلا با اظهار خشنودی از اینکه روابط دو کشور در سطح بسیار بالایی قرار داشته و روز به روز مستحکم تر می شود، گفت: ایران و ونزوئلا در یک جبهه قرار داشته و دشمنان و آرمان ها و اهداف مشترکی دارند و همچون کوهی استوار همواره با هم خواهند بود.

رییس جمهور افزود: هیچ مانعی نمی تواند باعث جلوگیری از تعمیق دوستی و برادری دو ملت شود؛ دوستی و برادری ما بسیار فراتر از روابط دوجانبه دیپلماتیک است و تا همیشه ادامه خواهد داشت.

احمدی نژاد اظهار داشت: جهان در حال تحول بزرگی است و جهت این تحول به سوی آرمان ها و آرزوهای ماست و امیدوارم دو ملت در این مسیر در تحقق اهدافشان موفق باشند.

رییس جمهور در واکنش به اظهارات سفیر جدید ونزوئلا مبنی بر اینکه هوگو چاوز چند روز پیش از درگذشت خود این استوارنامه را به بنده داد و در همان حال بیماری که عمل های جراحی سنگین را نیز پشت سر گذاشته بود، دغدغه گسترش روابط با ایران را داشت، تصریح کرد: چاوز همیشه زنده است؛ اگر چه جسم چاوز در میان ما نیست اما دوستان چاوز و به ویژه آقای مادورو راه ایشان را ادامه خواهند داد.

رییس جمهور تاکید کرد: هوگو چاوز شخصیت بسیار بزرگی بود که خلاصه تمام شخصیت های انقلابی آمریکای لاتین و نماد یک تاریخ مبارزه است.

امه نوتب زمبرانو سفیر جدید ونزوئلا نیز در این مراسم پس از تقدیم استوارنامه خود با بیان اینکه امپریالیسم از اتحاد ایران و ونزوئلا به خود می لرزد، خطاب به دکتر احمدی نژاد گفت: دلیل اینکه امپریالیسم از شما می ترسد این است که رهبرانی چون شما و چاوز از حقیقت و درستی سخن می گویید؛ امروز احساس می کنم چاوز در این مراسم حضور دارد.

کلید واژه ها: چاوز ونزوئلا سفیر جدید ونزوئلا


نظر شما :