نواز شریف متهم به ارتکاب قتل شد

۲۷ مرداد ۱۳۹۳ | ۰۵:۴۴ کد : ۱۹۳۷۱۷۹ سرخط اخبار

دادگاهی در پاکستان دستور داد تا یک پرونده قتل علیه 22 تن از مقامات این کشور از جمله نواز شریف و شهباز شریف برادر کوچک وی تشکیل شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، رسانه های محلی پاکستان گزارش دادند که 22 مقامی که در این پرونده علیه آنها اقامه دعوی شده است، به دست داشتن در حادثه 14 ژوئن که طی آن نیروهای پلیس با شلیک گلوله 14 معترض را در شهر لاهور به قتل رساندند، متهم شده اند.

این پرونده به درخواست حزب "تحریک عوامی پاکستان" تشکیل شده و دادگاهی در لاهور به این پرونده رسیدگی می کند. دادگاه مذکور به پلیس پاکستان دستور داده تا پرونده قتلی علیه 22 مقام این کشور شامل نواز شریف نخست وزیر و همچنین شهباز شریف، برادر وی و وزیر اول استان پنجاب تنظیم کند. به غیر از این دو مقام چند مقام پلیس و دولت پاکستان نیز در این پرونده متهم شده اند.

در جریان حوادث 14 ژوئن 2014 در یک منطقه از شهر لاهور گروهی از فعالان حزب تحریک عوامی پاکستان تجمعی ضد دولتی برگزار کردند که به خشونت کشیده شد و دستکم 14 تن از فعالان این حزب شامل دو زن کشته شده و 84 تن دیگر نیز زخمی شدند.

پس از این حادثه دولت محلی یک کمیسیون تحقیقات به منظور بررسی حوادث تشکیل داد اما حزب تحریک عوامی کمیسیون را تحریم کرد و برای طرح پرونده علیه مقامات از جمله نواز شریف به دادگاه رفت.

براساس گزارش ها کمیسیون تحقیقاتی یک هفته پیش گزارش خود را تحویل شهباز شریف داده بود اما دولت پاکستان هنوز تصمیم به علنی کردن این گزارش نگرفته است. هنوز هیچ بیانیه ای از سوی دولت پاکستان در خصوص تصمیم دادگاه لاهور منتشر نشده است.

کلید واژه ها: پاکستان لاهور


نظر شما :