مک‌کین: بهبود رابطه با ایران ممکن ولی مشروط است

۱۶ آذر ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۱ کد : ۱۹۴۱۶۶۱ سرخط اخبار

سناتور جمهوری خواه سنای آمریکا که همواره مواضع افراطی علیه ایران اتخاذ می کند، گفت: بهبود روابط با تهران ممکن اما مشروط است.

به گزارش فارس به نقل از رادیو فردا، سناتور جان مک کین، از اعضای ارشد سنای آمریکا که به اتخاذ مواضع تند علیه ایران شهرت دارد بهبود روابط دیپلماتیک با دولت ایران را ممکن ولی مشروط خواند.

سناتور مک کین همچنین در مورد راه پایان دادن به جنگ های داخلی سوریه، اظهارنظر کرد.

این سناتور ارشد سنای آمریکا، روز چهارشنبه، در نشست ویژه ای برای بررسی سیاست های خارجی ایالات متحده گفت که برای ترسیم نقشه راه سیاست های خارجی و دفاعی آمریکا، سال آینده از شخصیت های ممتاز این کشور مانند هنری کیسینجر دعوت به ارائه نظر خواهد شد.

سناتور مک کین در پاسخ به پرسش رادیو فردا مبنی بر چشم انداز بهبود روابط دیپلماتیک آمریکا و ایران با توجه به احتمال حصول موافقتنامه هسته ای، این امر را مشروط قلمداد کرد، ولی شرایطی را که برشمرد در واقع اتهاماتی است که پیش از این نیز علیه جمهوری اسلامی وارد شده است.

سناتور مک کین گفت به محض توقف پشتیبانی دولت ایران از سازمان حماس و همینطور پایان دادن به حمایت از حزب الله و دولت سوریه، بهبود روابط با تهران ممکن می شود. آقای مک کین شرط دیگر را از جمله توقف ارسال اسلحه از سوی ایران به سوریه نامید.

سناتور جمهوری خواه ایالت آریزونا که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 میلادی، شش سال پیش، رقیب باراک اوباما بود در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی پایان دادن به جنگ های داخلی سوریه نیز از جمله بر مسلح کردن ارتش آزاد این کشور تاکید کرد.

کلید واژه ها: مک کین


نظر شما :