بکارگیری پهپادهای انتحاری در رزمایش ارتش

۰۴ دی ۱۳۹۳ | ۲۱:۱۵ کد : ۱۹۴۲۳۰۶ سرخط اخبار

سرهنگ خاکی اظهار داشت: امروز هیچ پهپادی نیست که پرواز کند و توان ارسال آنلاین تصاویر را نداشته باشد.

سرهنگ رضا خاکی فرمانده یگان پهپاد نیروی زمینی ارتش در گفت وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به منطقه عمومی رزمایش محمد رسول الله (ص) ارتش، با بیان اینکه یگان هواپیماهای بدون سرنشین نیروی زمینی طبق یک سناریوی جنگ واقعی وارد این رزمایش شده است، اظهار داشت: پهپادهای ما در این رزمایش در قالب نیروهای خودی و نیروهای دشمن به انجام مأموریت می پردازند.

خاکی افزود: در این رزمایش مأموریت هایی از قبیل شناسایی، مراقبت و شرکت در عملیات روانی علیه نیروهای دشمن به یگان پهپادی واگذار شده اما ما این قابلیت و توانمندی را داریم تا در صورت دستور هواپیماهای بدون سرنشین رزمی نزاجا را نیز وارد رزمایش کنیم.

خاکی در خصوص قابلیت این هواپیماها نیز، گفت: بسته به نوع فناوری هایی که هر کشور از آن استفاده می کند تجهیزاتی هم که روی پهپادها نصب می شود متفاوت است و امروز کشور ما به توانمندی هایی رسیده که دوربین ها و تجهیزات مورد استفاده در هواپیماهای بدون سرنشین به صورت کاملا بومی تولید شده و برای مثال قدرت بزرگنمایی و رزولیشن این دوربین ها به حدی است که نیازهای نیروی زمینی را در موضوع جمع آوری اطلاعات و کشف و شناسایی برآورده می کند.

خاکی با بیان اینکه فناوری پهپاد یکی از جوان ترین تکنولوژی های وارد شده در نیروی زمینی است، گفت: ما در این رزمایش سعی داریم تا هواپیماهای بدون سرنشین را به صورت کامل از نظر تکنیک و تاکتیک با سایر رسته ها هماهنگ کنیم تا بتوانند به خوبی در انجام عملیات با یکدیگر همکاری کنند و امیدواریم در این رزمایش نیز نمره خوبی بگیریم.

وی اظهار داشت: تمامی پهپادها به توانمندی ارسال آن لاین تصاویر مجهز هستند، گفت: امروز یگان پهپادی در هر نقطه کشور که نیروی زمینی در آن فعالیت داشته باشد حضور دارد و در صورت نیاز خط مقدم شناسایی هوایی در این مناطق و در مناطق مرزی خواهد بود.

فرمانده یگان پهپاد نزاجا در خصوص هواپیماهای بدون سرنشین رزمی نیز، گفت: پهپادها انواع مختلفی دارند که اجرای عملیات رزمی یکی از مأموریت های آنهاست که می توانند با استفاده از بمب و راکت و یا به صورت انتحاری آن را انجام دهند.

خاکی خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش تنها یگان آجا است که از پهپاد انتحاری برخوردار بوده و این پهیاد با نام رعد می تواند اهداف را در برد 250 کیلومتر به صورت نقطه ای مورد هدف و انهدام قرار دهد.

کلید واژه ها: پهپاد


نظر شما :