دستگیری دیپلمات کره‌شمالی با 27 کیلو طلا

۱۶ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۸ کد : ۱۹۴۵۰۴۰ سرخط اخبار
مقام های گمرکی بنگلادش از دستگیری یک دیپلمات کره شمالی خبر دادند که تلاش می کرد مقدار زیادی طلا به ارزش 1.40 میلیون دلار قاچاق کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، "مونیول خان"، دبیرکل دپارتمان اطلاعات گمرک بنگلادش با اعلام اینکه این طلای کشف شده 27 کیلوگرم و به ارزش 1.40 میلیون دلار است، گفت: ما این طلا را هم به شکل شمش و هم به صورت زیورآلات از "سون یونگ نام" دبیر اول سفارت کره شمالی در داکا کشف و ضبط کردیم. او قصد داشت این مقدار طلا را به داخل کره شمالی قاچاق کند.

این دیپلمات آزاد شد، اما مقام های بنگلادش به دنبال محکوم کردن این فرد هستند.

دبیرکل دپارتمان اطلاعات گمرک بنگلادش ادامه داد: این دیپلمات از داخل گیت سبز فرودگاه بین المللی داکا عبور کرده بود. مقام های گمرکی خواستند تا چمدان این دیپلمات را اسکن کنند اما وی گفت که چیزی ندارد که اسکن شود.

یک مقام دیگر بنگلادش نیز در این باره گفت: بعدا به وزارت امور خارجه بنگلادش اطلاع دادیم که این مرد باید آزاد شود و آنها او را تحت کنوانسیون وین آزاد کردند.

دبیرکل دپارتمان اطلاعات گمرکی بنگلادش نیز گفت: پرونده ای علیه این دیپلمات تنظیم شده و ما امیدواریم که پرونده ای جنایی علیه این فرد در جریان قرار گیرد. دولت پیونگ یانگ هرچه سریعتر در این باره مطلع خواهد شد و اقدامات بعدی از طریق مجاری دولتی صورت می گیرد.

کلید واژه ها: بنگلادش


نظر شما :