شرق تکریت آزاد شد

۲۰ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۷:۰۰ کد : ۱۹۴۵۱۸۸ سرخط اخبار

یازدهمین روز عملیات آزادی صلاح الدین در حالی آغاز شد که منابع امنیتی پیش بینی می کنند به رغم بمب گذاری های داعش و رعایت اصل حفظ جان اهالی بی گناه تکریت، امروز این شهر کاملا آزاد شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یازدهمین روز عملیات آزادسازی استان «صلاح الدین» عراق در حالی آغاز شد که نیروهای امنیتی، ارتش و نیروهای داوطلب و عشائر پیشروی زیادی در مرکز این استان یعنی «تکریت» داشته اند.

منابع امنیتی اعلام می کنند که به احتمال زیاد تا چند ساعت دیگر پرچم تکریت برفراز ساختمان استانداری که هنوز در دست داعش است، برافراشته خواهد شد.

جدیدترین تحولات امنیتی و عملیاتی امروز صلاح الدین در ذیل به روز می شود.

ادامه فرار دسته جمعی سرکرده ها داعش

سرتیپ ستاد «عبدالوهاب الساعدی» فرماندهی عملیات صلاح الدین با اعلام اینکه تا ساعاتی دیگر تکریت آزاد خواهد شد گفت: نیروهای ما از چند محور وارد تکریت شده اند و مناطق زیادی را تاکنون در شمال این شهر آزاد کرده اند. شرق تکریت نیز کاملا آزاد شده است و تا چند ساعت دیگر نیروهای ما از تمامی محورها به قلب تکریت خواهند رسید تا آزادی کامل آن را اعلام کنند.

وی افزود: تمامی راه های امدادرسانی به داعش بسته شده و تکفیری ها در حال فرار دسته جمعی از شهر هستند.

اخبار ضد و نقیض از شهادت برخی فرماندهان نیروهای داوطلب

برخی منابع رسانه ای، امروز از شهادت روز گذشته 2 تن از رهبران نیروهای داوطلب مبارزه با داعش در تکریت خبر دادند. گفته می شود که در عملیات تکریت،«طارق الربیعی» از فرماندهان میدانی سازمان بدر عراق و «نور علی الیاسری» از فرماندهان برجسته «سرایا الخراسانی» به شهادت رسیده اند اما هنوز طرفهای رسمی این خبر را تایید نکرده اند.

شرق تکریت کاملا آزاد شد

عشائر استان صلاح الدین از آزادی کامل شرق تکریت به دست نیروهای ارتش و داوطلب مردمی و عشائر خبر دادند.

تکریت تا چند ساعت دیگر آزاد می شود

یک منبع آگاه در شورای استاندای صلاح الدین گفت: تا چند ساعت دیگر تکریت، مرکز استان صلاح الدین آزاد خواهد شد.

وی افزود که نیروهای ارتش و داوطلب از روز گذشته (سه شنبه) وارد تکریت شده اند و تاکنون محله های بزرگ و متعددی را آزاد کرده اند.

این منبع درباره برنامه های پس از آزادی تکریت افزود: قرار است 4 هزار نیروی داوطلب زمام امور در تکریت را پس از آزادی کامل به دست گیرند و مانع بازگشت تروریست ها یا قدرت گیری آنها شوند.

آزادی ساختمان استانداری تا عصر امروز

«کاظم الرکابی» مسئول اطلاع رسانی جنگی تیپ «المنتظر» یکی از زیرمجموعه های نیروهای داوطلب مردمی (الحشد الشعبی) در تکریت گفت: حمله به تکریت از 3 محور انجام شده و انتظار می رود که پرچم عراق، تا عصر امروز بر فراز ساختمان استانداری صلاح الدین برافراشته شود.

بمب گذاری ها و جلوگیری از قربانی شدن اهالی عامل پیشروی کند در تکریت

وی در گفت وگو با رادیو «المربد» اظهار داشت: اوضاع انسانی در تکریت مانع پیشروی سریع در این شهر می شود زیرا شدت عمل در این نبرد می تواند به قربانی شدن افراد بی گناه منجر شود.

الرکابی با تایید اینکه عملیات در تکریت به کندی انجام می شود، گفت که از عصر دیروز (سه شنبه) این عملیات با کندی پیش می رود زیرا داعش در محله ها و مناطق کلیدی در تکریت، مین گذاری کرده است و خنثی کردن این بمب ها زمانبر است.

این مقام نیروهای داوطلب مردمی مبارزه با داعش، آزادی بیمارستان تکریت و منطقه «الزهور» را در روز گذشته تایید کرد.

کلید واژه ها: تکریت


نظر شما :