قدردانی اشرف غنی از رهبر انقلاب

۳۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۹:۳۹ کد : ۱۹۴۹۰۲۷ سرخط اخبار
رئیس جمهور افغانستان از رهبر معظم انقلاب برای دستور ایشان جهت ثبت نام کودکان مهاجر افغانستانی در مدارس جمهوری اسلامی ایران تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با انتشار پیام ویدئویی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی پناهنده از حضرت آیت الله خامنه ای به واسطه دستور ایشان جهت ثبت نام کودکان مهاجر افغانستانی در مدارس کشورمان تقدیر و تشکر کرد.

در این پیام با اشاره به سفر غنی به تهران آمده است: هر دو طرف به توافق رسیدیم که برای بررسی امور مهاجرین، کمیته مشترکی ایجاد گردد. این کمیته در ایران روی مشکلات مهاجرین افغان کار خواهد کرد. من از رهبر جمهوری اسلامی ایران تشکر می کنم که فرمان دادند تا کودکان مهاجر افغان حق ورود به مدارس آن کشور را داشته باشند. برای برگشت داوطلبانه مهاجرین، تمدید مدت اقامت و دریافت جواز کار، با طرف ایرانی در ارتباط هستیم تا به توافق برسیم.

حدود یک ماه قبل، حضرت امام خامنه ای دستور دادند که هیچ کودک افغانستانی، حتی مهاجرینی که به صورت غیرقانونی و بی مدرک در ایران حضور دارند، نباید از تحصیل باز بمانند و همه آنها باید در مدارس ثبت نام شوند.

این اتفاق بزرگ و تاریخ سازی در تاریخ روابط دو ملت بود.

دستور مقام معظم رهبری با واکنش های مثبتی بین جامعه مهاجرین افغانستانی و همین طور جامعه ایرانی ها روبه رو شد.

یک روز بعد از انتشار این دستور محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت قول پیگیری آن را داد و سرانجام وزیر آموزش و پرورش چند هفته پیش در دستور ویژه ای مجوز ثبت نام تمام کودکان مهاجر افغانستانی را صادر کرد.
 

کلید واژه ها: کودکان مهاجر مهاجرین


نظر شما :