برای آزادی قره باغ دعا می کنم

۱۲ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۹:۲۵ کد : ۱۹۵۱۶۱۲ سرخط اخبار

آیت الله نوری همدانی که به جمهوری آذربایجان سفر کرده نسبت به آزادی قره باغ ابراز امیدواری کرد.

به گزارش عصرایران، آیت الله شیخ حسین نوری همدانی که در جمهوری آذربایجان حضور دارد، اعلام کرد: من به درگاه خداوند برای آزادی قره باغ دعا می کنم و امیدوارم این سرزمین به آذربایجان بازگردانده شود.

خبرگزاری «ترند» هم نوشت: آیت الله نوری همدانی که به دعوت الله شکور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز وارد باکو شده است، گفت از این که در سرزمین تاریخی آذربایجان هستم، مسرورم .

او خاطر نشان کرد:  اسلام دین برابری است و من در آذربایجان این برابری را به عینه دیدم. من فکر می کنم در این زمانه، وحدت مسلمانان از هر دوره دیگری ضروری تر است، پیام قرآن نیز همین است که مسلمین در برابر غیرمسلمانان موضعی سخت، اما در مواجهه با همدیگر همبستگی داشته باشند.

خبرگزاری «آذرتاج» نیز گزارش داد  آیت الله حسین نوری همدانی عالم دینی با نفوذ ایران که در آذربایجان به سر می برد، روز 31 آگوست در خیابان شهداء شهر باکو حضور یافته و نسبت به شهدائی که جان خود را در راه آزادی و تمامیت ارضی کشورمان نثار کرده اند، ادای احترام نموده و دعا کرد.
در این دیدار به آیت الله نوری همدانی که منظره شهر باکو را از بلندترین نقطه شهر تماشا می کرد، درباره تاریخ خیابان شهداء و نیز کارهای مرمت و بازسازی شهر باکو گزارش داده شد.

آیت الله نوری همدانی پس از آشنا شدن با مسجد حیدر، توجه ارائه شده به ارزش های دینی و معنوی در آذربایجان را مورد تقدیر قرار داد. وی به مسجد حیدر یک نسخه قرآن کریم نفیس اهدا کرد.

کلید واژه ها: نوری همدانی باکو


نظر شما :